Pojišťovny řešily stovky případů nákazy a karantén klientů v cizině

Pojišťovny v letošním roce řešily vyšší stovky případů, kdy klienti v zahraničí onemocněli nemocí covid-19 nebo byli umístěni do karantény. Proti loňsku, kdy se ale cestovalo kvůli pandemii mnohem méně, jde o výrazný nárůst. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Samotné onemocnění covid-19 není podle nich tak časté jako umístění do karantény.

Nejčastěji dochází k tomu, že při odletu z destinace kontrolní testy odhalí pozitivitu klienta, který je poté nucen nastoupit do karantény, řekl ČTK mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Je tedy bez příznaků a nevyžaduje lékařskou péči, nevznikají ani náklady na léčení, ale náklady na ubytování, jídlo a náhradní dopravu do ČR, poznamenal.

"Řadě klientů vyšel pozitivní test, přestože měli dokončenou vakcinaci nebo covid-19 prodělali. U některých byla dokonce nutná hospitalizace na jednotce intenzivní péče, jelikož šlo o závažný průběh nemoci," uvedl šéf komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

ERV těžký případ řešila u klientky v Egyptě, která na dovolené onemocněla nemocí covid-19 i přes dvoudávkové očkování. Pro komplikovaný průběh spojený s oboustranným zápalem plic strávila deset dní na JIP. Po měsíci byla po konzultaci s asistenčním lékařem propuštěna z nemocnice. "Následně jsme zajistili novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Uhradili jsme 496.320 Kč,“ dodal Divoký.

Řada pojišťoven v letní sezoně pojišťuje echům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat.

Ministerstvo nyní důrazně nedoporučuje cestovat do Botswany, Brazílie, Svazijska, Indie, Jihoafrické republiky, Kolumbie, Lesotha, Namibie, Malawi, Mosambiku, Nepálu, Paraguaye, Peru, Ruska, Tanzanie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Tuniska, Zambie a Zimbabwe.

Související

Krkonoše

Češi po covidové pauze vzali hory útokem, Krkonoše hlásí nový rekord

Z analýzy velkých dat mobilních operátorů za rok 2022 vyplývá, že návštěvnost Krkonoš se po poklesu vlivem pandemie covid-19 a souvisejících opatřeních v roce 2022 vrátila zase na stále se zvyšující trajektorii a v roce 2022 dosáhla nového rekordu. V tiskové zprávě to uvedla Správa Krkonošského národního parku (KRNAP)
Cestování, ilustrační foto

Prodeje letenek po pandemii rostou, čísla před covidem ale stále nevyrovnaly

Po nejistotě pandemických let se čeští cestující přestávají bát kupovat letenky i s několikaměsíčním předstihem. Také zájem o lety v prvních dvou měsících roku se meziročně zvýšil, v závislosti na prodejci od 20 do 60 procent. ČTK to sdělili prodejci letenek, kteří očekávají, že v dalších měsících bude prodej sílit ještě výrazněji. Prodeje za leden a únor se však stále ještě nevyrovnaly předcovidovým číslům.

Více souvisejících

cestování Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) pojišťovny

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Aktualizováno před 12 minutami

před 18 minutami

před 33 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 6 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

Lotyšsko po úspěchu na MS v hokeji narychlo zavedlo nový státní svátek

Lotyšský parlament v neděli večer na poslední chvíli zavedl na dnešní den státní svátek poté, co jeho hokejisté na mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Stalo se tak poprvé od obnovy nezávislosti v roce 1991.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy