V Brně se nyní očkuje jen 400 lidí denně, mohlo by to být až 5000

Zdravotníci v brněnských zařízeních kvůli sníženým dodávkám vakcín proti novému typu koronaviru očkují denně jen asi 400 lidí. Kapacita je ale mnohem vyšší, zvládli by i 5000 lidí denně. Na on-line tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Brně se aktuálně očkuje na čtyřech místech. Fakultní nemocnice Brno očkuje ve velkokapacitním očkovacím centru v areálu brněnského výstaviště, očkuje také Fakultní nemocnice u sv. Anny a Vojenská nemocnice. Posledním očkovacím místem je Zdravotní ústav v Gorkého ulici.

"Denně se nyní očkuje na brněnském výstavišti průměrně 140 zájemců. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny a Vojenské nemocnici asi 100 zájemců a ve Zdravotním ústavu v Gorkého asi 40 zájemců. Kdyby byl dostatek vakcíny, tato čtyři očkovací místa zvládnou až 5000 zájemců denně," uvedl Hladík.

Do domácností jsou schopny vyjet i tři mobilní týmy, které by očkovaly nepohyblivé seniory.

"Přihlásilo se nám asi 300 zájemců, kteří se nejsou schopni dopravit do očkovacích center. Čekáme však, až vláda uvolní vhodnou očkovací látku AstraZeneca, která se může převážet. Prozatím se očkovací týmy soustředí na doočkování zájemců v domovech seniorů a dalších pobytových zařízeních. Přibývají totiž senioři, kteří očkování nejprve odmítli, ale nyní již o něj jeví zájem," uvedl Hladík.

S nedostatkem očkovací látky se potýká celá Evropa. Výrobce Pfizer/BioNTech snížil dodávky, aby mohl zvýšit své výrobní kapacity.

V Jihomoravském kraji je od počátku pandemie k dnešnímu dni 97.379 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyléčilo se z ní 86.863 lidí, naopak 2041 s ní zemřelo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ivermektin v zajetí dezinformací. Pasta na koňský chrup míří navzdory…

02.03.2021 19:57 Aktualizováno O ivermektinu v poslední době zřejmě slyšel již každý. Tento lék je skloňován stejně hojně, jako…

Česko může pacienty posílat do Švýcarska či Německa, dostalo nabídku na…

02.03.2021 18:58 Česko má ze zahraničí nabídky nižších stovek míst pro pacienty s nemocí covid-19, řekl dnes ministr…

Šéf vakcinologů: Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl

02.03.2021 18:45 Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl. Předpokládané výdaje nemohou stačit na klinické…

Praha je na hraně kapacit. Volná lůžka rychle docházejí

02.03.2021 18:26 V mnohých pražských fakultních nemocnicích je k dnešnímu dni obsazena většina standardních lůžek s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama