Austrálii pustoší požáry, Praha pošle na pomoc 160 tisíc korun

Pražský magistrát pošle požáry ničené Austrálii finanční pomoc 160.000 korun. Dostane je organizace Bushfire Emergency Wildlife Fund, která provozuje zoo v Melbourne. Vyplývá to z dokumentu, který by měli ve čtvrtek projednat pražští radní. Při požárech v Austrálii shořela plocha o větší rozloze než Česko, zemřelo 26 lidí a zničeny byly asi dvě tisícovky domů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Zdrojem peněz by byl výnos ze vstupného do zoologické zahrady v Praze-Troji. V minulosti bylo takto financováno mnoho projektů typu in-situ, tedy pomoci na původním místě. Z každé prodané vstupenky jsou vyčleněny tři koruny, které jsou použity na záchranu ohrožených druhů zvířat ve světě.

Podle vědců z Univerzity v Sydney při požárech uhynulo od září už nejméně 480 milionů zvířat - savců, ptáků i plazů. Nejvíce v plamenech umírali koalové. Panují obavy z toho, že několikatisícová kolonie koalů, která žije na severovýchodním pobřeží, přišla v požárech až o 30 procent populace.

Australská příroda je domovem mnoha druhů původních živočišných druhů, mezi něž patří klokani, koalové, vačice, vombati nebo ježury.

Ve státě Nový Jižní Wales nadále hoří 130 požárů, z nichž padesátka není pod kontrolou, a ve státě Viktorie dalších 40. Podle agentury Reuters plameny sežehly už 2000 domů a více než 10,3 milionu hektarů porostu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vepřín na Rokycansku zasáhl požár, uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

20.01.2020 18:53 Aktualizováno Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných…

Tragický požár ve Vejprtech: Jeden ze zraněných bojuje o život

20.01.2020 18:12 Aktualizováno Po nedělním požáru v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích čtyři lidé…

Tragický požár ve Vejprtech řeší i Německo, velvyslance zajímá jedna věc

20.01.2020 17:21 Do Vejprt, kde v neděli hořel dům pro mentálně postižené, asi ve čtvrtek přijede německý…

Památník Lidice přišel o ředitelku, Lehmannová rezignovala

20.01.2020 17:05 Ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová rezignovala k 21. lednu na svou funkci. ČTK to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama