Požár v metru. Ze stanice Kobylisy se valil hustý kouř

Stanice Kobylisy na lince C pražského metra byla dnes ráno asi hodinu a půl uzavřena pro vstup i výstup, soupravy tam jen projížděly. Důvodem byl menší požár opravovaného eskalátoru, po kterém byla stanice zahalena kouřem a uzavřena pro cestující, vyplývá z informací hasičů a dopravního podniku. Po 10:00 se stanice otevřela, západní vestibul směrem na Kobyliské náměstí ale zůstane zřejmě až do úterního rána uzavřen.

Ilustrační foto
doporučujeme

Jeden ze zaměstnanců metra se nadýchal kouře, ošetřila ho záchranná služba. Poté, co hasiči oheň uhasili, odvětrávali stanici speciálním ventilátorem a na závěr zkontrolovali strojovnu termokamerou.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka ČTK sdělil, že hořely plastové části motoru eskalátoru. "Silně zakouřenou stanici opustili cestující a hasiči prostor odvětrali přetlakovou ventilací. Menší požár se podařilo dostat pod kontrolu před půl desátou. Zplodin hoření se nadýchal zaměstnanec pražského dopravního podniku, který byl preventivně předán zdravotnické záchranné službě," uvedl. Na místě zasahovaly čtyři jednotky pražských hasičů a jednotka hasičů dopravního podniku.

Cestující mohli využít povrchovou dopravu do sousední stanice Ládví, která je dostupná tramvají číslo 10 a autobusy 152 a 177, nebo využít stanici Nádraží Holešovice, kam z Kobylis jezdí tramvajová linka 17. Do stanice Ládví byly kvůli uzavření stanice prodlouženy také autobusové linky 144 a 200 a tramvaj číslo 24 jezdila až do Ďáblic.

Lidé mohou do stanice vstupovat nebo z ní vystupovat zatím jen východním vestibulem směrem od tramvají, západní zůstal po požáru uzavřen zřejmě po celý dnešek. Příměstské autobusy budou končit v zastávkách městských linek blíže k otevřenému vestibulu, uvedla na twitteru společnost Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby 2020: Otevřela se drive-in místa, zájem o hlasování z auta je zatím…

30.09.2020 09:58 Aktualizováno V Ústí nad Labem za hodinu od otevření volebního místa pro hlasování z auta vhodilo hlas do urny…

Hasiči na Náchodsku bojují s rozsáhlým požárem, vyhlášen třetí stupeň…

30.09.2020 09:45 Desítky hasičů zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl na Náchodsku.…

Psychiatr vysvětlil, proč lidé těžce snáší omezení. Mladí jsou prý…

30.09.2020 09:01 Omezení zaváděná v souvislosti s epidemií koronaviru na řadu lidí dopadají negativně. Někteří z…

Nouzový stav: Přísnější tresty, omezování práv občanů, zakázky bez…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelních, ekologických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama