Střelba ve FN Ostrava: Útočník pálil bez varování v čekárně, Vojtěch svolává krizový štáb

Ve FN Ostrava zabíjel takzvaný tichý střelec, řekl ČTK ředitel nemocnice Jiří Havrlant. Bez varování začal střílet na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance mezi 07:00 až 07:30. Podle ředitele postřelil devět lidí, šest jich zemřelo. Šlo o pacienty, nejsou mezi nimi lékaři nebo zdravotní sestry. Na briefingu před nemocnicí poté Havrlant uvedl, že dva další lidé byli zraněni. Jeden se ještě operuje, další je ve vážném stavu po operaci.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
doporučujeme

Útočník ve FN Ostrava postřelil celkem devět lidí, šest jich zemřelo

Šlo o pacienty, nejsou mezi nimi lékaři nebo zdravotní sestry. Na briefingu před nemocnicí poté Havrlant uvedl, že dva další lidé byli zraněni. Jeden se ještě operuje, další je ve vážném stavu po operaci.

"V té čekárně to byl dle policie údajně tichý střelec, který zatím není dopaden. Pravděpodobně je mimo areál nemocnice," uvedl Havrlant. Podle něj střelec v čekárně vstal a bez varování začal střílet. Zničehonic se pustil do lidí. Střely šly na hlavu a na hrudník. Mezi mrtvými jsou čtyři muži a dvě ženy, mezi zraněnými muž a žena. O jejich věku Havrlant informace nemá.

Podle ředitele nemocnice všichni návštěvníci polikliniky už byli evakuováni a pečují o ně preventisté. "Poliklinika je uzavřená, prohledává se jestli tam ještě před tím útočníkem není nějaký člověk schovaný," uvedl Havrlant. Lidé v lůžkové části jsou pod kontrolou a začíná provoz na operačních sálech. Nemocnice si ale nechává na sálech rezervu, kdyby se nějaký pacient ještě objevil.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) svolal kvůli střelbě v Ostravě krizový štáb. Chystá se jet na místo neštěstí, které si vyžádalo zatím šest obětí. Je v kontaktu s ředitelem ostravské nemocnice. "Děkuji policii a pracovníkům nemocnice za jejich práci na místě," napsal ČTK. Nyní je podle něj klíčové, aby byl pachatel co nejdříve dopaden.

Doplnil, že s cílem podpořit bezpečnost v českých nemocnicích vypsalo ministerstvo loni dotační program na zvýšení ochrany takzvaných měkkých cílů v resortu. Letos v něm rozdělilo 32 korun milionů zejména na analýzy a bezpečnostní studie nemocnic. Do roku 2021 plánuje ministerstvo v programu rozdělit celkem 96 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama