Vyhledávání Chramostové na internetu na chvíli překonalo Gotta

Vyhledávání na internetu v souvislosti s úmrtím herečky Vlasty Chramostové v neděli na krátkou dobu překonalo hledání spojené se skonem zpěváka Karla Gotta. Vyplývá to z informací vyhledávače Google. Vyhledávání pocházelo zejména z Česka a ze Slovenska, nejvíce pak ze Středočeského, Libereckého a Jihočeského kraje.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Informace o umělkyni v neděli hledalo na Google o 50.000 lidí více, než je běžné. Nejvíce se o Chramostovou lidé zajímali mezi 18:56 a 20:06 hodinou, tedy v době hlavních večerních zpráv. "V této době objem vyhledávání informací o hereččině smrti nakrátko převýšil aktuální objem vyhledávání informací o úmrtí a pohřbu Karla Gotta," řekla dnes ČTK mluvčí Google Alžběta Houzarová.

Hesla související s Gottem si v den zveřejnění zprávy o jeho smrti hledalo na Google desetkrát více lidí než v případě herečky. Násobně větší zájem potvrzují i údaje Seznamu.

"V neděli bylo ohledně Vlasty Chramostové zadáno do hledání 23.000 dotazů, na Karla Gotta a rodinu v den oznámení úmrtí to bylo 300.000, přičemž přímo na Karla Gotta zhruba polovina, druhá polovina dotazů se týkala rodiny," uvedl produktový manažer Vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Chramostová zemřela v neděli ve věku 92 let, byla známá nejen jako herečka, ale i představitelka disentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (79)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemocnice si utahuje na účet Zemana? To je hnus a skandál, prská Ovčáček

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman nastoupil na několik dní do střešovické nemocnic. Podle oficiálního vyjádření…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

18.10.2019 22:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Pocta pro teologa Halíka. Německý prezident mu udělil nejvyšší vyznamenání

18.10.2019 17:13 Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši…

Migréna trápí až milion Čechů. Mnozí jsou léčeni špatně, varují lékaři

18.10.2019 17:08 Až 300.000 lidí v Česku má více než pět záchvatů migrény do měsíce, 50.000 jich trpí chronickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama