Vyhledávání Chramostové na internetu na chvíli překonalo Gotta

Vyhledávání na internetu v souvislosti s úmrtím herečky Vlasty Chramostové v neděli na krátkou dobu překonalo hledání spojené se skonem zpěváka Karla Gotta. Vyplývá to z informací vyhledávače Google. Vyhledávání pocházelo zejména z Česka a ze Slovenska, nejvíce pak ze Středočeského, Libereckého a Jihočeského kraje.

Ilustrační foto
doporučujeme

Informace o umělkyni v neděli hledalo na Google o 50.000 lidí více, než je běžné. Nejvíce se o Chramostovou lidé zajímali mezi 18:56 a 20:06 hodinou, tedy v době hlavních večerních zpráv. "V této době objem vyhledávání informací o hereččině smrti nakrátko převýšil aktuální objem vyhledávání informací o úmrtí a pohřbu Karla Gotta," řekla dnes ČTK mluvčí Google Alžběta Houzarová.

Hesla související s Gottem si v den zveřejnění zprávy o jeho smrti hledalo na Google desetkrát více lidí než v případě herečky. Násobně větší zájem potvrzují i údaje Seznamu.

"V neděli bylo ohledně Vlasty Chramostové zadáno do hledání 23.000 dotazů, na Karla Gotta a rodinu v den oznámení úmrtí to bylo 300.000, přičemž přímo na Karla Gotta zhruba polovina, druhá polovina dotazů se týkala rodiny," uvedl produktový manažer Vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Chramostová zemřela v neděli ve věku 92 let, byla známá nejen jako herečka, ale i představitelka disentu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu…

28.09.2020 22:00 Aktualizováno Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních…

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší…

28.09.2020 20:26 Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky

28.09.2020 16:02 Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama