Češi bez práce. Čtvrtina firem kvůli pandemii propouští zaměstnance

Zhruba čtvrtina českých firem už přistoupila v souvislosti s epidemií covidu-19 a omezujícími opatřeními k propouštění svých zaměstnanců. Pětina snížila svým zaměstnancům finanční bonusy a variabilní složky, desetina mzdový základ.

Úřad práce
doporučujeme

Tuzemské firmy výrazně redukovaly i nefinanční benefity. Jen čtvrtina podniků v období krize nezavedla žádná omezující opatření. Vyplývá to z průzkumu personálně-poradenské společnosti Randstad.

Na překážky na straně zaměstnavatele poslalo své lidi 17,8 procenta českých firem, neplacené volno alespoň části svých zaměstnanců nařídilo devět procent zaměstnavatelů. Firmy rovněž přistupovaly ke snižování úvazků (9,5 procenta) či změnám pracovní náplně (9,7 procenta) některých svých zaměstnanců.

"Přijatá opatření se výrazně lišila podle jednotlivých sektorů. Zatímco například firmy z IT nebo podnikových služeb fungovaly hladce i v době pandemie, subjekty z jiných oborů musely zcela zastavit svůj provoz a návrat k původnímu stavu se ani nyní nezdá pravděpodobný. Paralyzování celého HoReCa (hotelnictví a gastronomie) byznysu, maloobchodu a služeb se promítlo u firem, které naopak v krizi nabíraly. Přes polovinu našich nově nastoupivších zaměstnanců v logistice nyní tvoří lidé, kteří předtím pracovali právě ve zmíněných oborech," uvedl ředitel Randstadu Jacek Kowalak.

Z dat je podle něj vidět, že naprostá většina výrobních firem se zatím snažila zaměstnance udržet a volila cestu překážek na straně zaměstnavatele a využití kurzarbeitu. Dá se tedy očekávat, že opatření v mnoha firmách budou trvat i nadále. Je ovšem otázka, co se stane po skončení vládních podpor. "Zřejmě dojde k další vlně propouštění," poznamenal.

Nejvíce firem dosud propouštělo v sektorech automobilového průmyslu (35 procent) a obchod a služby (30 procent), nejméně v FMCG (rychloobrátkové zboží), a to 15 procent. Nejvíce nařízené dovolené připadlo opět na firmy v automobilovém průmyslu (38 procent), hodně ale k tomuto opatření přistoupili i zaměstnavatelé z FMCG (37 procent) a výroby (29 procent).

Ke snížení bonusů a variabilních složek mezd zaměstnanců se rozhodly nejčastěji výrobní firmy (30 procent) a sektor automobilového průmyslu (25 procent), který také nejčastěji snižoval základní mzdu zaměstnanců (19,5 procenta). Pomyslným vítězem krize byly obory e-commerce, IT a podnikových služeb. Nejen, že byly krizí nejméně zasaženy a nemusely ve většině případů zavádět žádná omezující opatření, ale často jim pandemie přinesla i nové příležitosti.

Míra snižování mzdy se také velmi lišila. Téměř třetině zaměstnanců, kterých se snižování týkalo, klesla mzda maximálně o pět procent. Další třetině ovšem dokonce o více než 30 procent. "Rozdíly jsou dané oborem a nastavením mzdy. Je zřejmé, že když se vezme pohyblivá složka obchodníkovi, bude jeho procentuální pokles mzdy o mnoho vyšší, než když se vezme bonus zaměstnanci kuchyně či výrobnímu dělníkovi," podotkl Kowalak. Téměř 16 procent firem například zrušilo svým lidem stravenky či dotované jídlo, pět procent životní či penzijní pojištění.

Dotazování v průzkumu se uskutečnilo v období od 1. do 15. května na vzorku 650 respondentů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Explosia skončila loni se ztrátou 129 milionů, klesá zájem o sférické…

13.07.2020 15:52 Výrobce výbušnin a střeliva společnost Explosia Pardubice skončila loni se ztrátou 129 milionů…

Do OKD jde 600 milionů od Priska, základní jmění tak bude 612 milionů

13.07.2020 15:36 Aktualizováno Státní firma Prisko vloží do své společnosti OKD 600 milionů korun navýšením základního kapitálu.…

ČNB zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

13.07.2020 15:02 Česká národní banka v červnu zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata ze 7,8 na devět tun. Vyplývá…

Na českém trhu fúzí a akvizic letos klesla aktivita

13.07.2020 13:47 Na českém trhu fúzí a akvizic se v prvním pololetí v meziročním srovnání snížil objem transakcí ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy