Jsou nové stožáry kolem D1 nebezpečné pro řidiče?

Řidiči si mohli všimnout nových mýtných stžárů kolem D1, které jsou umístěny přímo v dálnici. Jen na málo místech je jednotka mezi svodidly obou směrů. Většinou jsou jednotky umístěny po stranách v daném směru. Hrozí lidem nebezpečí? EuroZprávy.cz na dálnici monitorovaly jejich umístění a výsledek je dle nás fatální.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Nové brány na D1
doporučujeme

Záhadou však je to, proč se zapomnělo na bezpečnost řidičů. Nové jednotky se ve většině případů nacházejí v únikových zónách přímo v dálnici a to jak nalevo vedle levého jízdního pruhu, tak i vedle pravého. Konstrukce je zjevně kovová a je usazená napevno v betonových základech. V horní části se nachází elektronika systému a solární panely. 

img-responsive

Od 1. prosince 2019 začne v České republice platit nový mýtný systém založený na satelitní technologii. Mýtný systém CzechToll bude provozovat stejnojmenná česká společnost spolu se slovenskou firmou SkyToll, která má mnohaleté zkušenosti z provozování podobného systému na Slovensku. | foto: INCORP images

Z naší fotografie (byť nepříliš ostré) je patrné, že jednotka se nachází v těsné blízkosti jízdního pruhu, kde denně projedou tisíce automobilů mnohdy i překračující rychlost 160 km/h.

Dálniční pruhy by měly být bez sebemenších překážek. Alespoň v okolních státech EU je to zvykem a na bezpečnost účastníků provozu na dálicích je kladen velký důraz. V Česku se po billboardech objevily ne u dálnice, ale přímo v dálničních průzích nové nebezpečné prvky. Zjevně se opomenula skutečnost, že pokud se řidič dostane do situace, kdy neovládá své vozidlo, je velká šance srážky se stožáry. Následky lze  snadno domyslet. 

K čemu tyto brány slouží? A stojí za ohroženi životů nás všech?

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pojišťovny mohly podvody stát miliardu korun

17.01.2020 12:15 Objem odhalených pojistných podvodů v roce 2019 dosáhl zhruba miliardy korun a proti předchozímu…

Kremlík chce jednostupňové stavební řízení, má zrychlit přípravu

16.01.2020 13:51 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) chce u dopravních staveb zavést jednostupňové stavební…

Česko nebude zálohovat PET lahve. Je to zbytečný risk, míní Brabec

16.01.2020 13:13 Plošný systém zálohování PET lahví Česko podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO)…

Ceny v průmyslu a zemědělství. Co Čechům zase zdražilo?

16.01.2020 12:44 Aktualizováno Ceny průmyslových výrobců v Česku loni v prosinci zrychlily meziroční růst na 2,1 procenta, v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama