Liberty Steel Group má nové představenstvo, v čele je Sanjeev Gupta

Skupina Liberty Steel Group, do níž patří i huť Liberty Ostrava, vytvořila nové představenstvo, které bude dohlížet na strategii a investice. V čele bude Sanjeev Gupta, jehož rodině skupina patří. Představenstvo se nyní zaměřuje především na zvládnutí dopadů pandemie nového typu koronaviru, bude ale dohlížet i na plnění cíle společnosti stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální.

Přidejte svůj názor

Průmysl
doporučujeme

Liberty Steel Group je součástí GFG Alliance. Skupina v současné době dokončuje konsolidaci svých podniků po celém světě. Do představenstva byli podle firmy vybráni zástupci společností spadajících pod GFG Alliance a také nezávislí ředitelé, kteří do skupiny přinášejí externí odborné znalosti.

"Nový tým, který jsme sestavili, je složen z nejzkušenějších lidí z našeho oboru. Představenstvo Liberty Steel Group se v tuto chvíli zaměří na situaci ohledně pandemie covid-19 a dopad této krize na naše zaměstnance, výrobu a zákazníky. Cílem bude zajistit, aby byla skupina dobře připravena na zotavení," uvedl Gupta.

Liberty Steel Group je osmým největším výrobcem oceli na světě mimo Čínu a zaměstnává 30.000 lidí v Evropě, Austrálii a USA. Je součástí GFG Alliance se sídlem v Londýně, do níž spadá skupina globálních podniků patřících Sanjeevu Guptovi a jeho rodině. Podnik Liberty Ostrava, který má i s dceřinými společnostmi 6300 zaměstnanců, je součástí skupiny od loňska.

GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou Liberty Steel Group, hliníkářskou Alvance a energetickou Simec. GFG má celkem 35.000 zaměstnanců a obrat ve výši 20 miliard dolarů (téměř 500 miliard korun).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise schválila Česku příspěvek na nájmy firem stižených krizí

03.06.2020 15:43 Česko bude moci z veřejných peněz přispět firmám zasaženým koronavirovými omezeními na platbu nájmů…

McDonald´s má tržby na předkoronavirové úrovni, jako jediný

03.06.2020 15:31 Řetězec McDonald´s má tržby na předkrizové úrovni, další fastfoodové řetězce zatím ne. Například v…

Prodej aut klesl do konce května o 30 procent

03.06.2020 14:36 Prodej nových osobních aut za pět měsíců klesl meziročně o 30,3 procenta na 74.258 vozů. V květnu…

Česko digitální daň zruší po vytvoření nadnárodního řešení

03.06.2020 14:29 Aktualizováno V případě, že bude v souvislosti s digitální daní dosaženo řešení na úrovni Organizace pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy