O2 arena si při vysokých cenách energií nedokáže představit pořádání dalších akcí

Pokud by se platilo za elektřinu 1000 eur (zhruba 24.600 korun) za megawatthodinu (MWh), tak jako na začátku tohoto týden, nedokáže si šéf pražské O2 areny představit konání jakékoli akce.

Robert Schaffer, generální ředitel společnosti Bestsport, která O2 arenu a O2 universum provozuje, ČTK řekl, že náklady na vytápění a elektřinu stojí měsíčně deset miliónů korun. Očekává kvůli rostoucím cenám zdražování vstupenek.

Cena za dodávky tepla vzrostla halám přibližně o 30 procent a podle Schaffera se měsíční účet za teplo v první polovině roku pohyboval okolo dvou milionů korun. "K tomu musíme připočítat náklady na elektrickou energii, která se pohybuje okolo osmi milionů korun měsíčně," dodal.

Společnost má aktuálně nakoupené ceny energií z dřívějšího období za nižší ceny. Fixace skončí ke konci roku. "Pokud bude cena za megawatthodinu stát 1000 eur, jak jsme viděli na začátku tohoto týdne, tedy pětadvacetkrát více než to bylo v roce 2020, tak si nedovedu jakékoli pořádání, ať už kulturních nebo sportovních akcí, představit," uvedl Schaffer.

Pronájem prostor O2 areny a O2 universa se skládá z pronájmu budovy a služeb. Pronájem se podle Schaffera nezdražil, ale do cen služeb se promítají vyšší ceny za energie, za úklid, ochranku a další položky nutné pro provoz haly. "Celková cena za naše prostory tak pro pořadatele roste," řekl Schaffer. Předpokládá, že se kvůli tomu budou pořadatelé snažit růst promítnout do vyšších cen vstupenek, a to minimálně o výši inflace, která byla v červenci 17,5 procenta. "A je otázkou, zda budou fanoušci ochotni do budoucna zvýšené vstupné hradit," upozornil Schaffer.

Na mistrovství Evropy basketbalistů, které startuje tento týden, lístky stojí od 490 do 1490 korun. Koncert skupiny Mirai je v nabídce za 590 až 690 Kč a show Bena Cristovaa za 990 až 2590 korun.

Z plánovaných akcí byla zrušena Aréna hvězd, což podle haly nesouvisí se zvýšením cen energií nebo služeb v O2 areně. Jiné akce zatím promotéři kvůli rostoucím cenám služeb neruší. Schaffer uvedl, že aktuální stav donutil společnost u akcí plánovaných s velkým časovým předstihem mít ve smlouvách inflační doložku. "To dříve nebylo," dodal.

O2 arenu a O2 universum provozuje firma Bestsport, která je plně vlastněna společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Největší česká hala O2 arena má kapacitou 18.000 diváků a byla otevřena v roce 2004. V září 2019 bylo otevřeno nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí.

Související

Skupina KISS

V pražské O2 areně se Kiss naposledy loučili s fanoušky

V zaplněné pražské O2 areně se dnes s fanoušky, kterých se podle pořadatelů sešlo přibližně 15.000, loučila legenda světového glam rocku Kiss. Muzikanti proslulí pomalovanými obličeji, divokými kostýmy a dalšími výstřelky zahráli během svého údajně posledního turné End of the Road (Konec cesty). Čtveřice převlečená za démona, hvězdného chlapce, mimozemšťana a kočku na závěr vystoupení nabídla hit Rock and Roll All Nite a návštěvníci koncertu se rozcházeli za tónů reprodukované písně God Gave Rock 'n' Roll to You II.
Hrob Karla Gotta

Pocta Karlu Gottovi v O2 areně letos nebude

Kvůli nejistotě ohledně vývoje pandemie nemoci covid-19 přesunuli pořadatelé oba koncerty Pocta Karlu Gottovi, které se měly konat letos v prosinci v pražské O2 areně, na červen příštího roku.

Více souvisejících

O2 Arena

Aktuálně se děje

před 7 minutami

Německá policie, ilustrační fotografie

Krajní pravice chystala v Německu převrat a teroristické útoky

Při rozsáhlé razii v 11 německých spolkových zemích zatkla dnes ráno policie 25 lidí patřících k extremistické pravicové skupině, která podle vyšetřovatelů plánovala převrat a ozbrojené útoky proti státu. Podle agentury DPA jde o členy radikálního hnutí Říšští občané (Reichsbürger), které popírá legitimitu spolkové republiky a vyzývá ke svržení spolkových institucí. Německý ministr spravedlnosti Marco Buschmann označil zátah za protiteroristickou operaci na obranu demokracie.

před 12 minutami

před 36 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

Rusko, ilustrační foto

Rusko se stává rájem HIV. Nemoc se zde šíří rychleji než v afrických zemích

Rusko je podle dat z loňského roku mezi pěticí zemí, ve kterých se nejrychleji šíří virus HIV, způsobující nemoc AIDS, napsal dnes ruský list Kommersant s odvoláním na údaje Programu OSN pro boj proti viru HIV a nemoci AIDS (UNAIDS) a Evropského centra pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC). Z 1,5 milionu nových případů ve světě na Rusko připadlo 3,9 procenta. HIV se zde šíří rychleji než v Tanzanii či v Ugandě.

před 1 hodinou

Průmysl, ilustrační foto

Průmyslová výroba v Česku letos v říjnu meziročně stoupla o 3,1 procenta

Průmyslová výroba v Česku letos v říjnu meziročně stoupla o 3,1 procenta, růst však zpomalil ze zářijových 8,3 procenta. Vliv na výsledky měla výroba aut, která stála také za meziměsíčním poklesem produkce o 3,7 procenta. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 18,1 procenta, proti září objednávek ubylo. Čísla dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

Dovoz a vývoz zboží

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem 26,8 miliardy

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem 26,8 miliardy korun, který byl meziročně o deset miliard větší. Hlavní příčinou schodku zůstávají vysoké ceny dovážených energetických komodit a vstupů. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V deficitu je obchodní bilance devátý měsíc v řadě.

před 1 hodinou

Stavebnictví, ilustrační foto

Stavební výroba v Česku se v říjnu vrátila k růstu

Stavební výroba v Česku se v říjnu vrátila k růstu, meziročně reálně vzrostla o jedno procento a meziměsíčně byla vyšší o 1,8 procenta. V září stavební produkce zaznamenala po revizi meziroční pokles 2,9 procenta. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Bydlení v Praze, Černý Most.

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték stoupla nepatrně na 6,34 procenta

Průměrná úroková sazba hypoték počátkem prosince činila 6,34 procenta a za poslední měsíc stoupla nepatrně o 0,03 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu, který se od jara zpracovává podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 9 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruská armáda na Donbasu popravila 21 dezertérů

Ruská armáda zabila na ukrajinském Donbasu 21 ruských dezertérů, uvedl v úterý ve svém pravidelném večerním hlášení ukrajinský generální štáb. Mezi dezertéry podle štábu bylo 13 trestanců naverbovaných do bojů z věznic.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

včera

Firma exprezidenta Trumpa byla shledána vinnou z daňového podvodu

Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, The Trump Organization, byla dnes u soudu v New Yorku shledána vinnou z daňového podvodu. Informuje o tom agentura AP, která výsledek soudu charakterizuje jako jasné odmítnutí finančních praktik vysokých manažerů v Trumpově společnosti.

Zdroj: ČTK

Další zprávy