Rohlik.cz otevřel v P3 Prague Horní Počernice své druhé pražské distribuční centrum

Jeden z největších e-shopů s potravinami v Česku pokračuje v expanzi. Rohlik.cz nyní obsluhuje rychle narůstající počet zákazníků i z nového distribučního centra v P3 Prague Horní Počernice, což ocení především domácnosti z východní části Prahy a jejího okolí. S velkým objemem zakázek a rychlostí odbavení pomůže i zapojení automatizace.

Rohlik.cz otevřel v P3 Prague Horní Počernice své druhé pražské distribuční centrum

„E-commerce v současné chvíli patří k nejperspektivnějším odvětvím a jsem moc rád, že Rohlik.cz zahájil distribuci z našeho parku právě v době, kdy je tolik zapotřebí,“ říká Daniel Kubizňák, ředitel pronájmů a vývoje v P3. Na nové adrese si Rohlik.cz pronajal 10 000 m2 v nově postavené hale, která mimochodem dovršila výstavbu jednoho z největších průmyslových parků u nás. Jeho poloha s napojením na D10 i centrum města je pro rychlé zásobování ideální.

„Naše kapacita se postupně zvýší na dvounásobek, čímž Rohlik.cz pokryje nárůst objednávek jak z Prahy, tak z dalších měst v Čechách,“ říká Aleš Malucha, provozní ředitel Rohlik.cz. Firma v novém distribučním centru využila to nejlepší, co se jí osvědčilo v původním skladu v Liboci, a zároveň vyzkouší celou řadu novinek. Předně větší zapojení automatizace. „Stroje a technika pomůžou už při vychystávání zboží i přípravě rozvozových tras. To se doposud děje ručně a je to kapacitně náročné,“ vysvětluje Aleš Malucha. V plánu je využívání systémů goods to man, které přivezou zboží za skladníkem, místo toho, aby skladníci obíhali jednotlivé regály. Následovat bude automatická konsolidace, kterou už Rohlik.cz testuje v Liboci.

Rohlik.cz je důkazem, že v oblasti potravin může on-line prodej potravin směle konkurovat kamenným obchodům. Byla by však chyba myslet si, že se prodejní plocha jednoduše přemístí do skladu. Jeho uspořádání se musí nutně uzpůsobit sortimentu. „Zázemí pro e-shop má svá specifika, tím spíš, když se jedná o potraviny. Při rozmísťování regálů je potřeba myslet na spoustu faktorů, vedle provozních toků je to hlavně světlo, ventilace a teplota, zejména v kontextu chlazeného a mraženého zboží. K tomu všemu je nutné připočítat zcela zásadní prostor pro vychystávání zboží a přípravu k distribuci,“ vysvětluje Daniel Kubizňák. Rohlik.cz rovněž plánuje vlastní pekárnu a nářezové centrum.

Čas na důmyslné promyšlení vnitřního uspořádání získal provozovatel e-shopu s potravinami díky tomu, že si halu pronajal ve velkém předstihu. „Už loni jsme si uvědomili, že pokud chceme růst, musíme zásadně rozšířit kapacitu. Vzhledem k tomu, že původní distribuční centrum máme v západní části Prahy, hledali jsme lokace na východě. Potřebovali jsme rozlohu alespoň 10 000 m2 a na přelomu roku se právě dokončila nová hala v P3 Prague Horní Počernice. Pronajali jsme si ji už v předstihu, protože jsme o tak velké a dobře dostupné prostory skutečně stáli,“ potvrzuje Aleš Malucha. S prvními závozy nákupů zákazníkům se začalo na podzim. Pronájem zprostředkovala 108 Agency.

P3 Prague Horní Počernice patří s rozlohou 40 hektarů k největším a zároveň nejmodernějším průmyslově logistickým parkům. Díky skvělé poloze mezi D10 a pražským okruhem je oblíbený mezi e-commerce společnostmi, dobrá dostupnost městské hromadné dopravy nahrává také výrobním firmám. Blízké obchodní centrum na Černém mostě zvyšuje atraktivitu parku pro firmy z oblasti retailu, mnohé z nich si zde zřídily i své showroomy. Největšími nájemci parku jsou společnosti Alimpex Food, Alza, Coca-Cola, MailStep, Footshop, HP Tronic, IKEA, Mall, MD logistika, Sécheron Tchequie, Petcenter, PNS, RTR a Wavin Ekoplastik.

Stát by měl podle minipivovarů kontroly bezinfekčnosti kompenzovat

25.10.2021 12:06 Českomoravský svaz minipivovarů žádá za zásahy do podnikání od vlády finanční kompenzace.…

Důvěra v ekonomiku čtvrtý měsíc po sobě klesla

25.10.2021 10:18 Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za…

Třetina lidí chce s nákupy vánočních dárků začít dříve než v minulosti

25.10.2021 09:40 S nákupy vánočních dárků chce podle průzkumu společnosti GLS třetina Čechů začít letos dříve než v…

ČNB zadržela výrazně více odhalených padělaných bankovek a mincí

24.10.2021 09:20 Česká národní banka letos ke konci září zadržela 5868 padělaných a pozměněných bankovek a mincí.…

Prostor k šetření vidí Češi hlavně u potravin, alkoholu a cigaret

24.10.2021 08:13 Prostor k šetření vidí Češi hlavně u potravin, alkoholu a cigaret. Naopak u dopravy a účtů za…

Prodejci letos znovu sledují zájem o sortiment na Halloween

23.10.2021 09:52 Prodejci letos znovu sledují zájem o sortiment na Halloween v celé šíři. Loni kvůli pandemii…

Pojišťovny mají po silném větru hlášeny tisíce škod za desítky milionů

22.10.2021 16:18 Silný vítr, který zasáhl Českou republiku ve čtvrtek, způsobil klientům pojišťoven tisíce škod za…

Provozovatelé: Návštěvnost bazénů je skoro poloviční, po zrušení testů…

21.10.2021 17:02 Návštěvnost bazénů není podle jejich asociace valná, pohybuje se kolem 60 procent běžného stavu.…

Restauratéři budou zřejmě bezinfekčnost kontrolovat od 1. listopadu

20.10.2021 14:30 Restauratéři budou muset podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP)…

Hypoteční sazby v září posedmé v řadě stouply

20.10.2021 10:30 Aktualizováno Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla na 2,43 procenta ze srpnových 2,32 procenta. Sazba…

Související:

Právě se děje

reklama