Karviná - Policie ukončila vyšetřování důchodce (69) z Orlové a navrhla podat obžalobu. Senior je podezřelý, že zneužíval školačky ve věku od 11 do 15 let, celkem mělo jít o devět dívek. V případě odsouzení může ve vězení strávit až deset let.
Dívky fotil nahé a v jednom případě školačku dle policie znásilnil. "Muž byl obviněn ze znásilnění a pohlavního zneužití, nátlaku, výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií, zneužití dítěte k výrobě pornografie, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku," mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.
Podle kriminalistů důchodce pod záminkou půjčení kola zval nezletilé dívky do bytu, kde je hostil a lichotkami si získal jejich důvěru. "Později dívky začal fotit v různých sexuálně vyzývavých polohách s cílem pořídit si pornografické materiály. S některými dívkami měl pohlavní styk za úplatu, i když věděl, že některé byly nezletilé," řekla Viačková.
Některým dívkám zase sliboval kariéru modelky. U jedné z dívek si vynutil pohlavní styk pod pohrůžkou zveřejnění fotografií, uvedla mluvčí.
Související
Deset let vězení pro pár, který zneužíval chlapce. Dítě trpělo sedm let
Policie dopadla celoevropsky hledaného delikventa. V Praze už obtěžoval děti
Aktuálně se děje
před 5 minutami
Počasí: Předpověď na víkend ukazuje, kde mohou teploty překročit čtyřicítku už v sobotu
včera
Babiš zatrhnul Mrázové cestu na konferenci o Ukrajině. Naštvala ho
včera
Venezuela vyhlásila zónu katastrofy. Na místo zemětřesení míří záchranné týmy
včera
Policie hledá lupiče z pošty na Semilsku. Peníze si odvezl na motorce
včera
Vedro zkomplikuje i cestování. Cestující ve vlacích dostali několik doporučení
včera
Policii kvůli ozbrojenému učiteli zburcoval někdo z jeho blízkých. Muž čelí obvinění
včera
Tropické počasí a extrémní zátěž pro organismus. Meteorologové opět varují
včera
Ukrajinské útoky na Rusko zaujaly Trumpa. Vyzval Zelenského, aby byl odvážnější
včera
Bělorusko po ultimátu Kyjeva stáhlo opakovače signálu. Lukašenko odolává tlaku Putina na zapojení se do války
včera
Francie vypíná jaderné elektrárny, Londýn představil krizový plán. Vlna extrémního počasí má už stovky mrtvých
včera
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
včera
Počet mrtvých po zemětřesení ve Venezuele dramaticky roste
včera
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
včera
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
včera
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
včera
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
včera
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
včera
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
včera
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
včera
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
O nadcházejícím víkendu nás čeká další citelné oteplování, které v neděli pravděpodobně vyvrcholí extrémními teplotami.
Zdroj: Libor Novák