Plzeň - Tři muži si za pašování kokainu z Bolívie odsedí několik let ve vězení. Krajský soud poslal Francouze Luciena Drana za mříže na 4 roky, Jána Šlejzáka na 3 roky a Petra Hellera na 2 roky. Informuje o tom ČTK.
V roce 2009 se muži pokusili propašovat víc než 3 kilogramy kokainu z Bolívie do České republiky. Podle žalobkyně Věry Brázdové si k tomu účelu najali i českého kurýra, Šlejzákova známého Petra Bakaráče. Ten byl ale zadržen ještě v Peru."Soud při svém rozhodování zohlednil, že trestná činnost nebyla dokonána a jednání obžalovaných posuzoval mírněji," uvedl soudce Tomáš Bouček. Šlejzák se okamžitě odvolal, zbylí dva si nechali čas na rozmyšlenou.Bakaráč, který měl drogu převézt, měl podle informací ČTK statisícové dluhy. Drogy také nepašoval poprvé. Měl už zkušenosti s jejich převozem z Česka do Německa. Tentokrát převážel tekutý kokain a měl pro něj důmyslnou skrýš. Ukryl ho do lahví do vodky a vína a také do plastových nádob od šamponů a krémů.Zásilku dokázal dovézt pouze do Peru, kde ho zadrželi na mezinárodním letišti v Limě. Místní orgány ho vzápětí odsoudily na 6 a půl roku vězení. Své komplice však nekryl a řekl policii jejich jména. Díky jeho svědectví byli dopadeni také všichni tři výše zmínění muži."Opírali jsme se i o výpověď svědka, kterému se svěřil těsně před odletem do Peru se svými obavami a avizoval, že se z cesty nemusí vrátit. To potvrdil i své dceři," cituje ČTK soudce Boučka. Soud měl k dispozici i další důkazy včetně záznamů telefonních rozhovorů.
Související
Na německé hranici zadrželi pašeráka vzácného obrazu, měl namířeno do ČR
Policie v Rakousku zadržela od roku 2015 na 2500 převáděčů
Aktuálně se děje
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
včera
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
včera
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
včera
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
včera
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
včera
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
včera
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
včera
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
včera
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
včera
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
včera
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
Americký prezident Donald Trump oznámil pozastavení Projektu Svoboda. Spojené státy tak podle jeho slov vyslyšely prosby několika zemí. Trump dodal, že nyní se má pracovat na dokončení mírové dohody s Íránem. Dal však najevo, že dohoda není stoprocentně jistá.
Zdroj: Lucie Podzimková