pašování

Rakouská policie

Policie v Rakousku zadržela od roku 2015 na 2500 převáděčů

Rakouští policisté od roku 2015 zachytili 2500 převáděčů, kteří chtěli migrantům ilegálně pomoci dostat se do země. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer to dnes podle agentury DPA po setkání s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem označil za "dramaticky vysoký" počet.
Soud, ilustrační fotografie

Do Británie měli pašovat děti, soud je osvobodil

Rumunská justice dnes potvrdila zproštění viny 25 osob, které byly v mediálně sledované kauze obžalované z pašování chudých dětí do Británie a z toho, že je nutily, aby tam žebraly nebo kradly. Podle agentury AFP to dnes oznámil odvolací soud ve středorumunském městě Mureši.
Policie Velké Británie

39 mrtvých migrantů. Řidič kamionu se v Británii přiznal k pašování lidí

Řidič kamionu, v němž bylo v Británii na konci října nalezeno 39 těl vietnamských migrantů, se dnes přiznal k účasti na pašování lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Na jeho možnou spoluodpovědnost za zabití Vietnamců, z čehož je rovněž obviněn, se zatím řidiče Maurice Robinsona ze Severního Irska soud neptal.
Tereza Hlůšková

Půjde Češka v Pakistánu do vězení? Odvolala se, o drogách prý nevěděla

Dvaadvacetiletá Tereza Hlůšková, které pákistánský soud minulý měsíc vyměřil osm let a osm měsíců za údajné pašování drog, se dnes proti tomuto rozhodnutí odvolala. Informoval o tom dnes list The Daily Pakistan. Hlůšková ve svém odvolání k vrchnímu soudu Láhauru žádá, aby byl rozsudek anulován, protože "popírá skutečné události případu". Mladá žena od počátku tvrdí, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Vedle trestu odnětí svobody dostala i pokutu 113.000 pákistánských rupií (zhruba 18.500 korun).
Harare, Zimbabwe

Žena bývalého diktátora Mugabeho byla obviněna z pašování slonoviny

Harare – Proti choti bývalého zimbabwského diktátora Roberta Mugabeho (94), Grace (52), bylo zahájeno vyšetřování v souvislosti s obviněním australského fotografa divoké přírody Adriana Steirna. Steirn tvrdí, že Mugabeová kryla gang pytláků a pašeráků slonoviny. Ti s jejím svolením mohli lovit i v národních rezervacích.
Sloni

Thajská policie zadržela krále pašeráků, obchodoval se slonovinou i tygry

Bangkok - Thajská policie zadržela muže, který má na svědomí většinu nelegálního obchodování s nosorožčími rohy, slonovinou a ohroženými druhy zvířat v Asii. Úřady zvažují, že ho zažalují i za porušování celních předpisů a praní špinavých peněz, za což mu hrozí až deset let vězení. Za pašování může dostat až čtyři roky a pokutu 40.000 bátů (26.000 Kč).
Tereza H. zadržená v Pákistánu

Arabský list píše o zadržené Tereze z Česka

Islámábád - Jedenadvacetiletá Češka, kterou pákistánské orgány zatly na letišti ve městě Láhaur kvůli podezření z pašování několika kilogramů heroinu, je v současnosti ve vyšetřovací vazbě, kde čeká na soudní líčení. Jak na celý incident reagovala arabská média?
Holubi, ilustrační fotografie

Holub pašoval drogy, policie ho zastřelila

Buenos Aires - Policie v Argentině sestřelila poštovního holuba, který doručoval drogy a sedativa do věznice ve městě Santa Rosa. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy