Agresor řádil u Dačic. Ženu chtěl podřezat, muži hrozil uříznutím hlavy

Rok až pět let vězení nebo peněžitý trest hrozí muži, který podle policie na Nový rok na Jindřichohradecku hrozil s nožem v ruce ženě, že ji podřeže, a dalšímu muži, že mu uřízne hlavu. Nikoho z nich neznal. Policie navrhla, aby byl muž, recidivista, ve vazbě, státní zástupce ale na návrh nepřistoupil. Obviněný muž je stíhán na svobodě.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle informací ČTK navrhl státní zástupce předběžné opatření, kdy se muž nesmí stýkat s lidmi, které napadl.

Případ se stal 1. ledna kolem 1:00 v bytovém domě v jedné obci u Dačic. Obviněný muž přijel ze Znojma autem, chtěl si podle policie 'vyřídit účty' s jistým mužem. "Kopal do dveří bytu a přitom křičel a vulgárně nadával přes dveře muži, jenž bydlí v tomto bytě, ať otevře," uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová. Hrozil, že ho zabije a podřeže, muž mu ale neotevřel.

Pak agresor sešel o patro níž do prvního patra. Zase kopal do dveří bytu. Otevřel mu muž, agresor ho odstrčil a s kapesním zavíracím nožem vešel do chodby bytu. Dalšího muže v bytě udeřil pěstí do hlavy a křičel, že ho zabije a uřízne mu hlavu. "Poškozenému se podařilo z bytu utéct," uvedla mluvčí.

V ložnici stejného bytu udeřil několikrát do hlavy pěstí ženu, povalil ji na zem, kopal do nohy a křičel, že jí uřízne ruce a podřeže ji. Odtrhl je od sebe muž, který útočníkovi původně otevřel dveře. Agresor pak odjel.

"Muže a ženu neznal, chtěl cílit útok proti muži, který bydlí v druhém patře, ale nikdo mu neotevřel. Jak byl nabuzený, že někomu potřebuje vyčinit, sešel o patro výš a tam se mu to povedlo. U cizích lidí, ke kterým nemá žádnou vazbu," řekla mluvčí.

Policie recidivistu zadržela 2. ledna ve Znojmě a eskortovala do policejní budovy v Jindřichově Hradci, kde skončil v policejní cele. Stíhán je nyní na svobodě.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honička v Ústí nad Labem: Pronásledovaný řidič srazil policistu

25.01.2020 20:03 Aktualizováno Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který…

Policie obvinila 2 lidi, mohli hodit muže pod metro

24.01.2020 17:58 V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva…

Opilec odpálil ohňostroj uvnitř pražské pivnice, přes 50 hostů se dalo na…

23.01.2020 14:44 Šestatřicetiletý opilý muž odpálil ve středu večer uvnitř jedné z restaurací v Praze 1 ohňostroj,…

Rodinná tragédie na Plzeňsku. V domě se našla dvě mrtvá těla

23.01.2020 09:53 Dvě těla bez známek života našli policisté ve středu v rodinném domě v obci Dolce u Přeštic na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama