Odvolací Vrchní soud v Praze odmítl odvolání obžalovaného Pavla Jirečky. Společně s Alexandrem Golubničenkem se dopustil zvlášť závažného zločinu vraždy, když jako pomstu za krádež marihuany a pětistovky umučili svého známého, následně jeho tělo uvařili a rozvezli okolo obce na Pardubicku.
„Mohu potvrdit, že Vrchní soud v Praze dnes zamítl odvolání tohoto obžalovaného,“ uvedl pro EuroZprávy.cz mluvčí Vrchního soudu v Praze Vít Tomáš Vatra. „Platí tedy trest uložený soudem prvního stupně ve výměře 26 let,“ doplnil.
Jireček se spolu se spolupachatelem Alexandrem Golubničenkem dopustil trýznivé vraždy. „Odsouzení se týká zvlášť závažného zločinu vraždy, spáchaného ve formě spolupachatelství,“ potvrdil Vatra.
Podle informací serveru idnes.cz Jireček a Golubničenko v červenci 2022 donutili osmadvacetiletého muže z Břeclavska nastoupit do auta, načež ho odvezli do domu známého v Lubné na Svitavsku. Údajně šlo o odplatu za odcizenou marihuanu a krádež pěti set korun.
Jenže tam ho několik hodin mučili a následně převezli do domu v Pohodlí na Svitavsku, jak napsal server. Po dalším několikahodinovém mučení muž zemřel. Jeho tělo uvařili v kovovém sudu na dvoře domu, kosti spálili a zbytky těla rozvezli okolo obce. Tělo se nenašlo.
Informace o vraždě jsou známé především díky Golubničenkovi, který s policí spolupracoval. Tomu Vrchní soud ve středu potvrdil trest 18 let za mřížemi.
Související
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
krimi , soudy , Praha , Věznice
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
před 2 hodinami
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
před 4 hodinami
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
před 5 hodinami
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
před 6 hodinami
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
před 7 hodinami
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
před 7 hodinami
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
před 8 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 9 hodinami
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 10 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 11 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 12 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 13 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 14 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
Motoristé trvají na tom, aby se poslanec Filip Turek stal ministrem životního prostředí. Potvrdil to předseda strany a místopředseda vlády Petr Macinka. K Turkovi má výhrady prezident Petr Pavel, který dal najevo, že ho nechce do funkce jmenovat.
Zdroj: Jan Hrabě