Policie kvůli střelbě v Brně zadržela druhého muže

Policie v souvislosti s páteční střelbou v Brně v Lidické ulici zadržela druhého muže, v obou případech jde o cizince. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté případ řeší jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení, trest by tedy mohl být vynesen v nejbližší době. Policie v pátek odpoledne uzavřela část Lidické ulice po informaci, že se tam pohybuje člověk se zbraní, ze které vystřelil. Později zadržela muže, který měl u sebe plynovou pistoli.

Druhým zadrženým je sedmatřicetiletý muž, který se pohyboval na místě v době incidentu. "Pro jeho silnou podnapilost jsme jej zatím nemohli vyslechnout a zjistit jakou roli v případu případně hraje," uvedl na policejním webu Malášek. Muž je nyní v policejní cele.

Už v pátek kolem 18:00 policie uvedla, že poblíž místa činu zadržela jednatřicetiletého muže, který měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. "V pátek v podvečer zadrženého muže, který byl agresivní a nadýchal přes tři promile, vyslechneme rovněž po jeho vystřízlivění," uvedl dnes Malášek. Doplnil, že v obou případech jde o cizince, bude tedy nutný překladatel. Jaké národnosti muži jsou, nesdělil.

Policie dostala v pátek po 13:00 oznámení, že se v Lidické ulici ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník. Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v Bayerově ulici.

Kolem 16:00 policisté uvedli, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. "Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně," uvedla policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že policie hledá více mužů. "Ti muži tady v době příjezdu policejních hlídek, které okamžitě zajišťovaly objekt ze všech stran, nebyli. Nebyli v prostorách, které jsme prohlíželi zvenku ani uvnitř. Je to více než jeden muž. Shromaždujeme všechny podklady z okolí, svědecké výpovědi, kamerové záznamy a podobně, abychom je mohli vypátrat," uvedl Kotlan. "Nepředpokládáme žádné ohrožení veřejnosti. Mohla to být hloupost, klukovina. Ale i na takové věci jsme povinni reagovat," řekl také ředitel.

Související

Více souvisejících

krimi střelba Brno

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

včera

včera

Trump: Biden je křivák, který nebyl nikdy vhodný pro kandidaturu. Harrisovou bude snazší porazit

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump v neděli prohlásil, že by bylo snazší porazit viceprezidentku Kamalu Harrisovou než současného prezidenta Joea Bidena.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy