Originální hudba ve spojení s Dejvickým divadlem: Hradecký slunovrat 2020

Nejpohádkovější český zámek, skvělé kapely, zajímavé osobnosti a jako bonus Dejvické divadlo. V roce 2020 startuje už sedmý ročník festivalu Hradecký slunovrat.

Hudba, ilustrační foto
doporučujeme

Festival Hradecký slunovrat má vysoko nasazenou dramaturgickou laťku, což jeho věrné publikum ví a oceňuje. Pořadatelé si dali za úkol své publikum nezklamat. Originální hudba, zajímavé besedy i skvělá gastronomie - to vše a mnohem více slibuje nabitý Hradecký slunovrat 2020, který navíc potrvá místo předchozích dvou dnů o den déle, přičemž třetí bonusový den bude hostit Dejvické divadlo s hrou Vražda krále Gonzaga. A to už stojí za vidění.

Za šest let existence získal festival Hradecký slunovrat mimořádnou reputaci mezi vystupujícími umělci i oddanými fanoušky, kteří se počítají na tisíce. Podílí se na tom společnou synergií odvážná umělecká dramaturgie, překračující žánrové hranice, pohádkové prostředí zámku v Hradci nad Moravicí, který se nyní divákům připomenul štědrovečerní pohádkou Princezna a půl království.

Na festivalu nechybí pohodová atmosféra bez otravných front a potupného prohlížení tašek při vstupu. A také pečlivě vystavěná gastronomie i nabídka vybraných vín z vinařství Krásná hora včetně dvou festivalových cuvée s programem na etiketě. Hradecký slunovrat je zkrátka zážitkem pro všechny smysly a také setkáním přemýšlivých lidí, kteří si navzájem mají co říci.

Sedmý ročník Hradeckého slunovratu proběhne opět v posledním červnovém víkendu a již nyní jsou známa jména některých vystupujících, mezi nimiž nebude chybět legendární Hradišťan, Letní kapela frontmana skupiny Priessnitz Jaromíra Švejdíka, skupiny -123 minut a Nylon Jail či  Zbigniew Zibi Czendlik, který nedávno poskytl pro server Eurozprávy velmi inspirativní rozhovor.To jsou však jen některé jména z playlistu skupin a zajímavých osobností. Jak je u Hradeckého festivalu zvykem, pořadatelé budou jednotlivé účinkující odtajňovat postupně vždy každé pondělí až do počátku festivalu.

Hradecký slunovrat je ale také stále populárnější svými komunitními přesahy. „Snažíme se ve spolupráci s mnoha spřízněnými lidmi z blízkého i vzdálenějšího okolí, abychom si bez zbytečných gest svět kolem nás udělali hezčím,“ říká ředitel festivalu Vašek Müller.

Už několik let se tak organizátoři a publikum společně podílejí na filantropických akcích ve spolupráci s Charitou Opava, jejíž chráněné dílny pro festival vyrábějí prakticky celý merchandising. Kromě toho se letos Hradeckému slunovratu například podařilo vybrat přes sto tisíc korun na elektrický vozík pro klientku Charity Opava Helenu Jombíkovou a úspěch měla i dražba dřevěné dárkové vstupenky na festival s číslem 001, jejíž výtěžek je určen klientům sociálně terapeutické dílny Radost.

"Hradeckoslunovratští" organizátoři prozradili, že pozvání letos přijali i herci Dejvického divadla, kteří vystoupí v neděli 28. června s hrou Vražda krále Gonzaga. V představení, které originálním způsobem propojuje introspektivní úvahy herců o jejich práci, soukromí a vztahu ke světu s dusným dokumentárním dramatem o zavraždění bývalého agenta KGB a velkého kritika Vladimira Putina Alexandra Litviněnka, účinkují Ivan Trojan, Martin Myšička, Simona Babčáková, Klára Melíšková, Zdeňka Žádníková a Tomáš Jeřábek. Představení se odehraje ve Velké dvoraně Červeného zámku a celý festival ukončí.

Přijďte si i Vy užít kombinaci překrásného prostředí zámku, který je podle ankety Národního památkového ústavu tím nejpohádkovějším v České republice, což nedávno zhlédnutá pohádka potvrdila, obohaceno o skvělou hudbu a zajímavé debaty, znamenité jídlo i pití i příjemné spiklenecké atmosféry!

Zámek v Hradci nad Moravicí je skutečně magickým místem, genius loci by se zde dal krájet. Pobývali a tvořili zde Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná, Rainer Maria Rilke. „Pokračujeme v tradici místa coby umělecké křižovatky, setkání zajímavých osobností a místa inspirace pro vystupující i naše skvělé publikum,“ uzavírá pozvánku Václav Müller.  

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama