Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla. Partnerem je i vydavatelství INCORP

Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo jiné patří EuroZprávy.cz i stars24.cz, odstartoval stejnojmennou písní. Autorem hudby i textu je zpěvák David Deyl. V dojemném duchu se nese i natočený videoklip, jehož autorem je slovutný český režisér Biser Atanas Arichtev, který se proslavil mimo jiné seriály Vyprávěj, První republika anebo čerstvě Kukačkami. Klip režírovala českoněmecká scénáristka, producentka a spisovatelka Tereza Hirsch.

Eurozpravy.cz

Kampaň Naděje se vrátí s podtitulem „Aby na to nebyli sami“ cílí na rodiny, které zasáhl koronavirus. Mnozí tak díky smrti otce či matky přišli o své živitele a ocitli se zcela bez prostředků. Jiní se zase nemohou vrátit do své původní práce, protože mají po prodělání infekce trvalé následky, které například představují dýchací či psychické problémy. „Záměrem je vybrat sto milionů korun, které by měly směřovat do domácí péče a na financování konkrétní pomoci pro rodiny s dětmi. Prostě dát lidem naději a udělat něco, při čem se náš národ semkne. Cílem kampaně je přeměnit negativní náladu na pozitivní. Je důležité, aby zasažené rodiny věděly, že na všechny útrapy nesou samy,“ tvrdí autor myšlenky a lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Hlavní postavou autentického klipu, který se také natáčel v soukromé nemocnici v Hořovicích,je zdravotní sestra, která během pandemie přišla o manžela, a přesto i dále plnila své poslání. Všichni umělci, jež se na něm podíleli, pracovali bez nároku na honorář. Veškerý výtěžek z klipu a vysílacích práv půjde na charitu Naděje se vrátí. Běžet by měl na plaftormách jako je Amazon, Apple Music, Youtube, Spotify. „U klipu běží číslo konta, kam lidé mohou přispívat. Finance budeme přerozdělovat potřebným rodinám, na něž půjde padesát procent z vybraných prostředků. Další polovina je určena pro charitativní služby, které se o dotyčné rodiny starají a pomáhají jim s návratem. Rovněž počítáme, že mnozí, kteří se ocitli v nouzi, se přihlásí sami,“ říká generální sekretář Charita Česká republika Jakub Líčka.

Podpořit projekt Naděje se vrátí je možné i formou DMS zpráv. Všechny klíčové údaje na přispění rodin, které covid-19 dostal do obtíží, jsou uvedeny v závěru klipu, stejně jako mediální partneři. Mezi nimi se hrdě vyjímá i mediální skupina INCORP, do jejíhož porfolia patří mimo jiné EuroZprávy.cz i stars24.cz.

Více podrobností o charitativním projektu najdete na stránce http://www.nadejesevrati.cz/. Na webu je možné zhlédnout i samotný klip se skladbou zpěváka Davida Deyla.

Témata: EZ

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Související:

Právě se děje