Tahle země je i pro starý. Chinaski a Ewa Farna zahrají na pomoc seniorům

Kapela Chinaski a zpěvačka Ewa Farna vystoupí na on-line přenosech koncertů v rámci akce Víkend pro seniory s podtitulem Tahle země je i pro starý. Farna na sociálních sítích nabídne své vystoupení 16. května, Chinaski o den později.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Skupina Chinaski
doporučujeme

Cílem je podpořit seniory patřící k nejvíce ohroženým koronavirovou nákazou. Sbírku i rozdělení jejího výtěžku zaštítí Nadace Krása pomoci. ČTK o tom za pořadatele informoval Roman Helcl.

Chinaski již v minulosti odehráli koncert pro domov seniorů v Litoměřicích. Farna se nedávno zúčastnila akce, kde hrála seniorům přímo pod okny. "Nemůžu mluvit za ně, ale mně to udělalo velkou radost. Chybí mi vystupování s kapelou, a když tím můžeme navíc i pomoci, těší mě to dvojnásob," uvedla zpěvačka.

"Senioři kvůli pandemii více než kdokoliv jiný strádají v izolaci. Opatřeními, která chrání jejich životy, jsme je zároveň vystavili i obrovskému stresu a strachu z odloučení. A co víc, seniorů se opatření a rizika budou týkat mnohem déle než zbytku populace," vysvětlil ředitel vydavatelství BrainZone Ladislav Vajdička, proč se společně s partnery rozhodli projektem podpořit právě seniory.

Moderátoři koncertů se spojí s konkrétními seniory doma i v domovech, kterým finanční prostředky pomohou. Ty je možné poskytnout nejen v průběhu přímého přenosu, ale i prostřednictvím dárcovské platformy.

Nadace Krása pomoci se v těchto dnech zaměřuje na koordinaci akutní pomoci pro seniory. Plánuje a řídí rozvoz potravin, léků nebo ochranných pomůcek. Zprostředkovává obědy, obstarává jednání na úřadech, zajišťuje komplexní poradenství nebo psychologickou podporu po telefonu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

JazzFestBrno 2020 zahájí v září Avishai Cohen, osmdesátiny oslaví big band…

21.05.2020 14:54 Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili téměř kompletní seznam náhradních termínů odložených…

Nizozemí pořádalo náhradu za soutěž Eurovize, finalisté zpívali na dálku…

17.05.2020 07:53 Místo plánovaného finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize (ESC), která byla zrušena kvůli…

Koronavirus zlikvidoval obří taneční párty. DJ Black Coffee zvažuje, co dál

16.05.2020 17:55 Vzešel z nejchudší jihoafrické provincie, aby se z něj stal jeden z nejúspěšnějších DJ na světě,…

Jazzový a swingový zpěvák Kerndl je pro někoho "český Sinatra"

15.05.2020 07:50 Jazzovému a swingovému zpěvákovi Vladimíru "Laďovi" Kerndlovi, který se narodil 16. května 1945 v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy