Kalendář sice ukazuje blížící se Vánoce a téměř konec prosince, teploty ale podle meteorologů vystoupají na jarní hodnoty. Kromě až 11 stupňů ale hrozí i silné vichřice a povodně.
Dnes bude většinou zataženo a od západu na celém území se objeví déšť. Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku se zpočátku mohou objevit srážky sněhové a nebo mrznoucí s tvorbou ledovky. I přesto nejvyšší denní teploty stoupnou na 5 až 9 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě 0 až +4 °C
Meteorologové zároveň vydali výstrahu. V severovýchodní polovině Česka se přechodně vyskytne silné sněžení, zejména na severní Moravě a ve Slezsku rovněž i silný vítr o rychlosti 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).
Tím ale varování Českého hydrometeorologického ústavu nekončí. Na Šumavě se očekávají v pátek a v sobotu vzestupy hladin všech menších toků, a to na první až druhý povodňový stupeň.
Je to zejména díky tomu, že zatímco na většině území bude v sobotu pršet jen místy, na Šumavě bude déšť vydatnější. Nejnižší noční teploty v Čechách se budou pohybovat kolem 8 až 4 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem +3 až -1 °C.
Během noci ale dojde oteplování a nejvyšší denní teploty stoupnou na 7 až 11 °C. Nadále ale bude vát silný západní vítr o rychlosti 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).
V neděli bude většinou oblačno a místy přeháňky, odpoledne od jihozápadu bude až zataženo a na většině území se objeví déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty na 4 až 8 °C.
Na Štědrý den bude zataženo s deštěm, v polohách nad 1000 m, od severu později nad 600 m se může objevit sněžení. Během dne dojde postupně k ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty stoupnou na 5 až 9 °C.
Související
V Česku bylo historicky poprvé přes 41 stupňů. Rekord opět hlásí Doksany
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
Aktuálně se děje
včera
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
včera
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
včera
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Aktualizováno včera
V Česku bylo historicky poprvé přes 41 stupňů. Rekord opět hlásí Doksany
včera
Cizinec napadl nezletilou v hradeckém parku. Dívce pomohli kolemjdoucí
včera
Česko by v NATO měl zastupovat hlavně premiér, míní Zůna
včera
Chuchelská bitka. Před 145 lety se v Praze poprali studenti
včera
Smog se rozšířil do dalších oblastí v Česku. Může za to přízemní ozon
včera
Tropy zpomalily pražské tramvaje. Místy jedou jen desítkou
včera
Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka
včera
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
včera
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
včera
V Kongu se již potvrdilo přes 1200 případů eboly. Přibývá ale i uzdravených
včera
Írán může přestat existovat, varoval Trump po dalším porušení příměří
včera
Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání
včera
Noční teplotní rekord nepadl. Příští noc bude zřejmě ještě teplejší
27. června 2026 21:58
Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou
27. června 2026 20:21
Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo
27. června 2026 19:04
Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek
27. června 2026 17:38
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
Po posledním červnovém víkendu, který právě probíhá, bude následovat první červencový. Bude delší o volný sváteční den v pondělí. Volno ale nebudou mít někteří zaměstnanci v obchodech. Další z tuzemských řetězců totiž oznámil, jak bude mít během červencových svátků otevřeno.
Zdroj: Jan Hrabě