Premier League 32. kolo: Chelsea ztratila body kvůli vlastnímu gólu, Manchester United vstřelil čtyři branky Aston Ville, Liverpool zvítězil nad Tottenhamem

Londýn – Zajímavé momenty byly k vidění na anglických trávnících, na kterých se o víkendu hrálo kompletní 32. kolo tamní Premier League. Nejvíce překvapivý výsledek byl po devadesáti minutách na stadionu týmu Crystal Palace. Ten totiž hostil vedoucí Chelsea, která kolo před tím zvítězila nad městským sokem v boji o titul Arsenalem 6:0. Nyní však nesehrála povedené utkání a i díky nešťastnému zásahu kapitána hráčů Blues Johna Terryho nakonec klub Crystal Palace slavil těsnou výhru. Tým Davida Moyese opět neopouští svoji houpačku a poté, co uprostřed minulého týdne prohrál 0:3 v městském derby s Manchesterem City, tentokrát nasázel čtyři branky Aston Ville a tak bral tři body za výhru 4:1. Do čela tabulky se tak po zaváhání dosud vedoucí Chelsea posunul Liverpool, který porazil na svém stadionu Tottenham 4:0.

V úvodu zápasu Crystal Palace vs. Chelsea měli domácí velmi pozornou obranu, ze které se po stranách dostávali i k možnosti nacentrovat do šestnáctky londýňanů. Ti ale centrované balóny dokázali vždy odvrátit. Favorizovaní hosté se ale k první šanci, kdy ohrozili branku zachraňujícího klubu Crystal Palace, dostali až v 18. minutě utkání. Hráči Blues předvedli rychlý protiútok, když Azpilicueta unikl s míčem soupeři, konkrétně Mariappovi. Nakonec Němec ve službách hostujícího týmu Schurrle zakončoval v pádu nepřesně. Následně však byli v zápase lepší papíroví outsideři tohoto duelu, tedy svěřenci kouče Tonyho Pulise. Fotbalista loňského roku Petr Čech se neměl pořádně, kdy vydechnout, neboť musel být téměř pokaždé ve střehu. Největší šanci měli v prvním poločase domácí, když běžela 26. minuta. To se do šestnáctky dostal Puncheon, jenž poté našel u zadní tyče svého spoluhráče Bolasieho, který ale prázdnou klec netrefil, když nedobře zpracoval kulatý nesmysl. Bolasie nakonec trefil akorát boční síť. O pár minut později chtěl Bolasie po rozhodčím, aby odpískl pokutový kop pro jeho tým poté, co Bolasieho nohu trefil Cahill, jený chtěl hrát balón, sudí byl však proti. Ve 42. minutě se odrazil balón k nohám domácího Puncheona, který však následně své zakončení uspěchal a tak jeho střela šla nad břevno Čechovy branky. Po této šanci začala hrát Chelsea už o trochu víc aktivněji než jak tomu bylo doposud. Do konce první pětačtyřicetiminutovky si však hosté nevytvořili žádnou pořádnou akci a tak byl o přestávce stav stále bezbrankový. I když se ke konci prvního dějství Chelsea podařilo hrát o něco lépe než jak tomu bylo většinu času před tím, na začátku toho druhého se radovali nakonec domácí. V 52. minutě přihrál Bolasie Jadinakovi, ten na malém vápně hledal spoluhráče Ledleyho. U něj byl jako bránící hráč John Terry, který svého soupeře přehlavičkoval, ovšem od jeho hlavy míč mířil za Čechova záda, 1:0. Hned poté mohli londýňané rychle odpovědět, ale proti Hazardově ukryté přízemní střele výtečně zakročil gólman domácích Speroni, pro kterého to byl snad první větší zákrok a zahřání se v tomto zápase. V 62. minutě to vypadalo s Chelsea všelijak jen ne dobře, když se po rychlém protiútoku domácích těsně za velkým vápnem rozhodl zakončit Puncheon, jeho střela prošla mezi nohama kapitána hostů Terryho, nakonec šla jen pár centimetrů mimo. Deset minut poté se do šance dostali i hostující Blues. Balón se po sražené střele Brazilce Oscara se nakonec dostal k Belgičanovi Hazardovi, jenž se tak podruhé v tomto utkání dostal k bezprostřednímu ohrožení Speronovi branky, ale stejně jako v tom prvním případě i tentokrát výtečně zakročil gólman domácího týmu a to tak, že tím ohromil nejen fanoušky Crystal Palace, ale i Chelsea. Následně mohl vstřelit druhý gól domácích Jerome, ovšem po skvělém proniknutí do vápna trefil domácí útočník pouze bližší tyč. Hned na to mohl branku vstřelit i Ledley, jeho křižná rána však vytoužený cíl netrefila. V 78. minutě se hráči Crystal Palace dostali do další obrovské příležitosti. Po skvělé akci svou dělovku vypálil Puncheon a také Petr Čech se předvedl v tomto zápase skvělým zákrokem. O pár vteřin později střílel z 16 metrů O´Keef, jenž před tím střídal. Petr Čech tuto ránu vytáhl nad břevno. Následoval pak další nepřesný pokus domácích, tentokrát zakončoval Ledley. Chelsea tak po nevydařeném zápase a i kvůli vlastnímu gólu nakonec podledhla zachraňujícímu se celku 1:0.

Fandové Manchesteru United nepřívitali Davida Moyese před začátkem utkání zrovna s otevřenou náručí. Spíše ho přivítali svým silným bučením, jenž bylo slyšet snad až do Londýna. Po zápase s Aston Villou však i přesto hráči Rudých ďáblů nakonec odcházeli spokojenější, než jak tomu bylo po městském derby se Citizens. Ovšem po třinácti minutách nebylo na Old Trafford nikterak veselo. To totiž výtečně zakroutil volný přímý kop hostující Wetswood a otevřel tak skóre, 0:1. Vyrovnáno ale bylo naštěstí pro Moyese již po sedmi minutách. Kagawa poslal do pokutového území centr, najehož konci pak byl Rooney a ten dokonale zakončil, 1:1. Po tomto gólu byli hráči United lepší a lepší. Ještě před pauzou se domácí dostali do vedení a zaslouženě. Mata se vyhnul Bacunovi, ten ho však následně stáhl k zemi a byla odpískána penalta. Tu proměnil s přehledem Wayne Rooney. Aston Villa měla poté ještě několik šancí na vyrovnání. Povedený Westwoodův centrovaný balón netrefil Benteke, ten také v pozdější šanci hlavičkoval tentokrát po Albrightonově výzvě. Po přestávce byli úspěšnějšími střelci jen domácí fotbalisté. Po odehraných šedesáti minutách se zapsal do sřelecké listiny tohoto utkání Juan Mata, který po přihrávce Fellainiho vstřelil svůj první gól za United. Připomeňme, že Mata do týmu Davida Moyese přešel letos v lednu z Chelsea. Poté se Benteke ocitl v šanci, z níž však nic dramatického nakonec nebylo. A tak Rudí ďáblové vstřelili čtvrtou branku. Januzaj v závěru zápasu poslal centr, jehož adresátem byl Javier Hernández a ten už věděl jak zakončit. Manchester United tak zvítězil doma nad Aston Villou 4:1.

Takový začátek si na domácím svatostánku Liverpoolu Tottenham nepředstavoval.Už ve druhé minutě si mohli domácí fandové zakřičet gól. To Johnson zleva nacentroval a hostující Kaboul si balón nešťastně patičkou srazil do vlastní sítě. A jak Tottenham tento duel začal, tak také pak v následujích minutách hrál. Za chvilku opět z levé strany přišel centrovaný balón, tentokrát od Suáreze, jenže Sturridge na tento míč nedosáhl. Další šanci měli opět liverpoolští, ale Coutihno jen těsně minul, když střílel z voleje. Na druhý gól si domácí fanoušci až do 25. minuty. To hostující Dawson, jenž musel chvíli před tím vystřídat Vertonghena, nesmyslně sklepával soupeřův dlouhý nákop a tak se míče ujal uruayský forvard ve službách Liverpoolu Suárez a po sprintu zakončil levou nohou na zadní tyči, 2:0. I přes nepovedený začátek se dostali Kohouti do nebezpečných situacích. Tu první si vypracovali, když se psala 26. minuta. Tehdy totiž slovenský obránce v týmu Reds odvrátil skvěle balón a zachránil tak svůj tým od jasného gólu. Brankář domácích Mignolet měl největší práci mezi 37. a 39. minutou utkání. Nejdříve vyslal propagační střelu Bentaleb, poté už více protáhl domácí jedničku zakroucenou střelou Soldado. V závěru prvního poločasu už hrál jen Liverpool. To opět chyboval hostující obránce Kaboul a k hlavičce se tak dostal Suárez. Jenže proti jeho hlavičce předvedl všem skvělý reflex hostující gólman Lloris. Po přestávce už liverpoolští se už moc k bráně Tottenhamu nehrnuli. Hosté už hráli přeci jen o něco lépe, ale i přesto inkasovali třetí branku. To v 55. minutě se napřáhl ke střele z 20 metrů Coutinho, jeho přízemní střela si našla cestu až do Llorisovi sítě. I když pak už padl gól jen jednou, mohli se liverpoolští radovat v zápase víckrát, jenže své šance nedokázali v góly proměnit. V 68. minutě to mohl být například gól, když se Sturridge dostal do šance opět kvůli hrubici, jejíž autorem nebyl nikdo jiný než Kaboul. Na Llorise však anglický forvard neměl. Gól však nakonec padl až v 75. minutě. To do šestnáctky Spurs přiletěl centrovaný balón ze standardní situace a nakonec se dostal za Llorisova záda. Tím, kdo zahrával tuto standardku byl Henderson. Nejdříve to vypadalo, že balón, ještě před tím než skončil v síti, škrtnul o Suáreze, ale Uruguayec pak po gólu ukazoval právě na Hendersona, čímž tak dal najevo, že míč nikterak netečoval. Liverpool nakonec tedy vyhrál 4:1 na Tottenhamem a posunul se i díky prohře Chelsea na první místo v tabulce.

Konečné výsledky 32. kola anglické Premier League

Sunderland - West Ham United 1:2Branky: 65. Adam Johnson - 9. Carroll, 50. Diamé

Liverpool - Tottenham Hotspur 4:0Branky: 2. Kaboul (vl.), 25. Suárez, 55. Coutinho, 75. Henderson

Fulham - Everton 1:3Branky: 71. Dejagah - 51. Stockdale (vl.), 79. Mirallas, 87. Naismith

Arsenal - Manchester City 1:1Branky: 53. Flamini - 18. Silva

Crystal Palace - Chelsea 1:0Branka: 52. Terry (vl.)

Southampton - Newcastle 4:0Branky: 45.+1. a 89. Rodriguez, 49. Lambert, 70. Lallana

Stoke City - Hull City 1:0Branka: 62. Odemwingie

West Bromwich Albion - Cardiff City 3:3Branky: 2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90.+4. Bifouma - 30. Mutch, 73. Caulker, 90.+5. Daehli

Swansea City - Norwich City 3:0Branky: 30. a 38. De Guzmán, 75. Routledge

Manchester United - Aston Villa 4:1Branky: 20. a 45. (z pen.) Rooney, 57. Mata, 90. Hernández - 13. Westwood