Fotbalistům Slavie se špatně vyhodnotily testy. Jejich karanténa se tak ruší

Dá se říct, že v celku zbytečně se odložil středeční zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Zlínem a pražskou Slavií. Stalo se tak tehdy proto, že se hned u devíti hráčů sešívaného klubu objevil pozitivní test na koronavirus. Nyní je ale všechno jinak. Pražská hygienická stanice totiž v pátek zrušila karanténu fotbalistů Slavie a to poté, co se přišlo na to, že původní testy byly chybně vyhodnoceny soukromou laboratoří. Kontrolní hodnocení všech odběrů totiž vyšlo negativně. Informaci, kterou vydala v tiskové zprávě samotná Pražská hygiena, potvrdilna svém Twitteru i nejvyšší boss klubu z Edenu Jaroslav Tvrdík.

SK Slavia Praha

Pro fotbalisty Slavie tak celá nastálá situace znamená následující: karanténa se u nich momentálně ruší a mohou se tak začít opět připravovat na další ligové zápasy, tedy na zápasy s Bohemians 1905 (doma v neděli) a s Viktorií Plzeň (ve středu v Plzni). Už v sobotu pak čekají svěřence kouče Jindřicha Trpišovského pravidelné povinné předzápasové odběry.

"Hygienická stanice hlavního města Prahy byla dnešního dne informována o výskytu nesprávného hodnocení u odebraných vzorků části fotbalistů týmu Slavie Praha na přítomnost viru SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění covid-19 prováděného jednou ze soukromých laboratoří. Zatímco původní závěr laboratoře pozitivitu všech odebraných vzorků opakovaně potvrzoval, opravené hodnocení laboratoře naopak vyšlo u všech vzorků negativně," cituje tisková zpráva Pražské hygieny jejího mluvčího Zbyňka Boublíka.

"Na základě nastalé situace, v zájmu objasnění celé záležitosti, nechala pražská hygiena hodnocení provedená soukromou laboratoří ověřit Národní referenční laboratoří pro SARS-CoV-2 při Státním zdravotním ústavu. Ověření konstatovalo negativitu všech vzorků. Okolnosti a příčiny původního hodnocení soukromé laboratoře v dané chvíli nejsou známy," pokračoval.

Připomeňme, že už v předešlých dnech se nechal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík slyšel, že ho překvapil tak vysoký počet pozitivně testovaných hráčů a to proto, že žádný z nich nepociťoval příznaky nemoci covid-19. To byl také důvod, proč se vedení klubu rozhodlo ke kontrole těchto testů. "PCR testy u laboratoře UEFA Synlab, rozbory krve i testy v Národní referenční laboratoři potvrdily, že A-tým Slavie je zcela v pořádku. Potvrdil se tak názor klubu, že k tak plošné nákaze nemohlo vůbec dojít," uvedl v pátek Tvrdík.

Následoval pak krok, který málokdo chápal a to takový, že zatímco Slavia kvůli pouhým devíti, tehdy ještě pozitivním, hráčům ve středu ligu nehrála, Opava se čtrnácti nakaženými v Liberci nastoupila. Hygienici mají oba případy za odlišné. U Slezanů se totiž jednotlivé případy objevovaly v delším časovém horizontu, Slavie měla rázem oněch devět "nakažených". Podle mluvčího hygieny navíc měli vysokou virovou nálož.

Co se týče zmiňované Opavy, tak její fotbalisty poslala ve čtvrtek Moravskoslezská hygienická stanice do karantény a tudíž se tak nebudou konat její zbylé dva ligové zápasy v tomto roce a to se Spartou a Bohemians 1905. Byly nakonec odloženy na neurčito.

Rána pro reprezentaci. Závěr kvalifikace odehraje zřejmě bez Schicka, je…

25.10.2021 18:35 Na nedělní bundesligové utkání mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rýnem nebude vzpomínat český…

Bývalý fotbalista Patrice Evra přiznal, že byl v dětství sexuálně zneužíván

24.10.2021 11:50 Svého času byl jednou z velkých fotbalových hvězd, především v letech 2006 až 2014, kdy oblékal…

Vrátí se Mourinho do Premier League? Oslovil ho tamní nově nejbohatší klub

23.10.2021 11:18 V souvislosti s posledním vystoupením AS Řím v Evropské konferenční lize, ve kterém ve čtvrtek…

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Související:

Právě se děje

reklama