Fotbalistům Slavie se špatně vyhodnotily testy. Jejich karanténa se tak ruší

Dá se říct, že v celku zbytečně se odložil středeční zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Zlínem a pražskou Slavií. Stalo se tak tehdy proto, že se hned u devíti hráčů sešívaného klubu objevil pozitivní test na koronavirus. Nyní je ale všechno jinak. Pražská hygienická stanice totiž v pátek zrušila karanténu fotbalistů Slavie a to poté, co se přišlo na to, že původní testy byly chybně vyhodnoceny soukromou laboratoří. Kontrolní hodnocení všech odběrů totiž vyšlo negativně. Informaci, kterou vydala v tiskové zprávě samotná Pražská hygiena, potvrdilna svém Twitteru i nejvyšší boss klubu z Edenu Jaroslav Tvrdík.

SK Slavia Praha
doporučujeme

Pro fotbalisty Slavie tak celá nastálá situace znamená následující: karanténa se u nich momentálně ruší a mohou se tak začít opět připravovat na další ligové zápasy, tedy na zápasy s Bohemians 1905 (doma v neděli) a s Viktorií Plzeň (ve středu v Plzni). Už v sobotu pak čekají svěřence kouče Jindřicha Trpišovského pravidelné povinné předzápasové odběry.

"Hygienická stanice hlavního města Prahy byla dnešního dne informována o výskytu nesprávného hodnocení u odebraných vzorků části fotbalistů týmu Slavie Praha na přítomnost viru SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění covid-19 prováděného jednou ze soukromých laboratoří. Zatímco původní závěr laboratoře pozitivitu všech odebraných vzorků opakovaně potvrzoval, opravené hodnocení laboratoře naopak vyšlo u všech vzorků negativně," cituje tisková zpráva Pražské hygieny jejího mluvčího Zbyňka Boublíka.

"Na základě nastalé situace, v zájmu objasnění celé záležitosti, nechala pražská hygiena hodnocení provedená soukromou laboratoří ověřit Národní referenční laboratoří pro SARS-CoV-2 při Státním zdravotním ústavu. Ověření konstatovalo negativitu všech vzorků. Okolnosti a příčiny původního hodnocení soukromé laboratoře v dané chvíli nejsou známy," pokračoval.

Připomeňme, že už v předešlých dnech se nechal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík slyšel, že ho překvapil tak vysoký počet pozitivně testovaných hráčů a to proto, že žádný z nich nepociťoval příznaky nemoci covid-19. To byl také důvod, proč se vedení klubu rozhodlo ke kontrole těchto testů. "PCR testy u laboratoře UEFA Synlab, rozbory krve i testy v Národní referenční laboratoři potvrdily, že A-tým Slavie je zcela v pořádku. Potvrdil se tak názor klubu, že k tak plošné nákaze nemohlo vůbec dojít," uvedl v pátek Tvrdík.

Následoval pak krok, který málokdo chápal a to takový, že zatímco Slavia kvůli pouhým devíti, tehdy ještě pozitivním, hráčům ve středu ligu nehrála, Opava se čtrnácti nakaženými v Liberci nastoupila. Hygienici mají oba případy za odlišné. U Slezanů se totiž jednotlivé případy objevovaly v delším časovém horizontu, Slavie měla rázem oněch devět "nakažených". Podle mluvčího hygieny navíc měli vysokou virovou nálož.

Co se týče zmiňované Opavy, tak její fotbalisty poslala ve čtvrtek Moravskoslezská hygienická stanice do karantény a tudíž se tak nebudou konat její zbylé dva ligové zápasy v tomto roce a to se Spartou a Bohemians 1905. Byly nakonec odloženy na neurčito.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama