Minsk - Ani jeden fanoušek nevrátil svou vstupenku na duel, který měl odehrát v KHL tým Lokomotivu Jaroslavl s minským Dinamem v běloruské metropoli, informuje v sobotu agentura RIA-Novosti. Právě na tento zápas letěli hokejisté Lokomotivu, když havarovali u Jaroslavli, a takřka všichni zemřeli.
„To by bylo barbarství. Nikdo nevrátil jedinou vstupenku,“ prohlásil předseda Běloruské hokejové federace Jevgenij Vorsin. Na zápas se prodalo 11 tisíc vstupenek. Utržené peníze budou podle Vorosina věnovány na pomoc rodinám zesnulých hokejistů Lokomotivu. Letoun Jak-42 s týmem ruské KHL Lokomotiv Jaroslavl havaroval dva kilometry od tamního letiště Tunošna. Při leteckém neštěstí zahynulo 43 lidí, mezi nimi i tři čeští hokejoví reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Dvě osoby přežily - hokejista Alexandr Galimov a palubní technik Alexandr Sizov. Nyní jsou v péči moskevských lékařů, kteří jejich stav označují za kritický, avšak stabilizovaný. Letadlo, které vezlo Lokomotiv z ruské Jaroslavle k utkání do běloruského Minsku, se zřítilo ve středu krátce po startu - dvě hodiny po poledni SELČ. Na jeho palubě bylo 45 lidí, z toho 37 pasažérů.
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Krev nemá prázdniny. Ministerstvo nabádá k darování krve, zásoby se tenčí
před 1 hodinou
Sbohem velké hvězdě. Ve Walesu se konečně rozloučili s Bonnie Tyler
před 2 hodinami
Muzea a galerie budou jednou měsíčně přístupné zdarma, oznámilo ministerstvo
před 2 hodinami
Alžběta II. přála Česku prosperitu, ukazuje znovuobjevené psaní od královny
před 3 hodinami
Čísla nelžou. Kongo zažívá nejhorší epidemii eboly ve své historii
před 4 hodinami
Policie varuje majitele konkrétního typu auta. Za tři dny zmizelo devět vozidel
před 5 hodinami
Počasí aktuálně: Pondělní bouřky budou i velmi silné, varují meteorologové
před 5 hodinami
Noční útoky zasáhly Rusko i Ukrajinu. Oběti jsou hlášeny z obou zemí
před 6 hodinami
Exministr Blažek si stěžoval u Ústavního soudu. Narazili i další obvinění
před 7 hodinami
Nečekaná smrt slavné herečky. Zemřela Hayden Panettiere
před 8 hodinami
Trump hodlá omezit americkou účast na cvičení s Jihokorejci
před 9 hodinami
Vražda ženy v Českých Budějovicích. Policie dopadla podezřelého
před 10 hodinami
Počasí přineslo do Česka v uplynulém týdnu rekordní tropy i mrazy
včera
Írán vypsal odměnu na hlavy amerických vojáků. Ženám vyplatí dvojnásobek
včera
Kyjev poslal drony na Rusko, Moskva zaútočila balistickými raketami. Počet mrtvých na obou stranách roste
včera
AI bude řídit, lidé rozhodovat. NATO vybuduje na východě rozsáhlou dronovou síť
včera
Počty rekrutů jsou výrazně nižší, než ztráty na Ukrajině. Náborové příspěvky už nefungují, Rusko se bojí mobilizace
včera
USA povolí Turecku prodat své zbraně Ukrajině. Moskva se bouří, hrozí a chce vysvětlení
včera
Stíhačka NATO sestřelila dron nad Rumunskem, zřejmě byl ruský
včera
Netanjahuovo odmítnutí nevadí. Hamás zahájil jednání o mírovém plánu pro Pásmo Gazy
Delegace palestinského hnutí Hamás zahájila v Egyptě jednání se šéfem tamní rozvědky Hasanem Rašádem. Hlavním tématem rozhovorů je hledání cest, jak posunout vřed realizaci poválečného plánu pro Pásmo Gazy, který vznikl pod záštitou Spojených států amerických.
Zdroj: Libor Novák