Bělorusové po dlouhé době nastoupí bez Mezina

Stockholm – Ačkoliv celý běloruský hokejový výběr hraje stále lépe, vždycky tu byl jeden muž, který mezi spoluhráči vyčníval. Brankář Mezin často skvělými zákroky přiváděl k nepříčetnosti i ty nejlepší z nejlepších. Letos ovšem bude v brance chybět.

Od chvíle co loni uprostřed šampionátu znenadání odjel se na jeho postoji nic nezměnilo a Mezin dál sveřepě odmítá reprezentovat svou zemi. Volá totiž po rázných proměnách tamějšího hokeje, bez kterých se podle něj nelze hnout z místa.

Dokonce zašel tak daleko, že se pustil i do svého kamaráda a současně trenéra běloruské reprezentace Andreje Skabelky. Hráče prý na rozdíl od předchozích let nic nemotivuje k tomu, aby jeli na šampionát a podle toho taky soupiska vypadá.

Kromě Mezina v ní totiž chybí i hvězdy jako Michail Grabovskij, kterého vážou povinnosti v zámoří a Sergej Kosticyn, jenž je podle všeho zraněný.

Andrèj Mezin Bělorusko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy