Další virtuální operátor na obzoru. Kdo to bude tentokrát?

Praha - Obchodní řetězec COOP chce nabízet i volání, jako virtuální operátor. Dnes to uvedly Hospodářské noviny (HN). S kterým z velkých operátorů bude spolupracovat, ale zatím řetězec neoznámil. Spuštění nové služby chce skupina COOP oficiálně ohlásit v květnu.

"S jedním z operátorů jsme v tuto chvíli nejblíže dohodě. O jakého půjde, ale nemohu prozradit," řekl deníku šéf COOP Zdeněk Juračka.

Skupina COOP v ČR provozuje téměř 2800 družstevních prodejen. Navíc nabízí třeba listovní služby a plánuje prodávat také plyn a elektřinu.

Zhruba před dvěma týdny oznámil spuštění virtuálního operátora konkurenční řetězec Tesco. V Česku zatím funguje jediný virtuální operátor BLESKmobil.

Síť Tesco spustí virtuálního operátora v létě ve spolupráci s operátorem Telefónica. Zájem mají i jiné firmy. Například vydavatelství Mafra jedná s operátorem T-Mobile.

Virtuální operátor nemá vlastní síťovou infrastrukturu a používá už existující síť jiného operátora. Za to může nabídnout daleko levnější služby, i když nemá tak širokou nabídku jako standardní operátoři.

Služby virtuálního operátora ovšem nemusejí být tak výhodné, jak vypadají. Příkladem může být právě Bleskmobil.

„Ty služby jsou výhodnější oproti běžným předplacenkám, kde se cenové hladiny pohybují někde mezi pěti sedmi korunami. To jsou předplacenky, kde zákazník nemusí mít nějakou minimální měsíční útratu nebo nemusí kredit dobíjet přehnaně často. Vůči tomu je 2,50 skutečně výrazný pokles. Jsou jiné nabídky, jsou tarify, kde uživatel musí měsíčně protelefonovat víc, ale zase se dostane na minutovou cenu, která je pod touto hladinou. Pak jsou nabídky, které si vyjednali firemní zákazníci na mobilních operátorech, a tam ty minutové ceny hovorného mohou být ještě podstatně nižší. Virtuální operátor to je vlastně takový velký firemní zákazník, který by si měl od toho operátora nakoupit ty služby za hodně nízké ceny a pak je sám prodávat, čili bychom ho měli asi srovnávat právě s těmi firemními zákazníky," zdůvodnil pro server rozhlas.cz svůj názor expert na telekomunikace a nezávislý publicista Jiří Peterka.

Nevýhodou jsou servisní služby pro klienty. „Zákazník se obslouží sám buďto hlasové nebo internetové samoobsluhy. Pokud chce mluvit s lidským operátorem, tak může, ale pak je každý hovor jednorázově zpoplatněn částkou 20 korun," doplnil Peterka s tím, že Bleskmobil nebude mít ani žádné prodejny.

Související

Lítačka, nová karta v pražské dopravě

Konec lístků a karet? V Praze můžete cestovat mobilem

Pro pravidelné cestující pražské MHD dorazila jedna z nejvýznamnějších aktualizací aplikace PID Lítačka. Lidé si mohou převést své kupóny z plastové karty Lítačka do mobilních telefonů. U průvodčího či revizora se postačí prokázat mobilní aplikací. Je to další krok v modernizaci a digitalizaci městského cestování.
Velká Británie

Britský operátor BT prožívá krušné časy. Zruší 13.000 pracovních míst a opustí Londýn

Londýn - Britský operátor BT zruší během tří let 13.000 pracovních míst, odejde tedy deset procent jeho zaměstnanců. Firma se také stáhne z centrály v Londýně. Největší britská telekomunikační společnost reaguje na účetní skandál a pokles obchodů. Podle svého dnešního vyjádření doufá, že se jí díky tomuto a dalším opatřením podaří ušetřit 1,5 miliardy liber (43,7 miliardy Kč).

Více souvisejících

operátor BLESKmobil mobily

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy