Bill Cosby (herec)

Roman Polanski, autor: Georges Biard

Komik Cosby a režisér Polanski byli vyloučeni z filmové akademie udělující Oscary

New York - Americká Akademie filmových umění a věd, která organizuje a uděluje Oscary, hlasováním vyloučila ze svých řad komika Billa Cosbyho a režiséra Romana Polanského. Oznámila to dnes agentura AP. Cosby byl minulý týden shledán vinným ze znásilnění, Polanski byl v USA usvědčen ze sexu s nezletilou a v obavě ze stíhání před 40 lety Spojené státy opustil.
Herec a komik Bill Cosby

Herečky oslavují odsouzení Cosbyho. Přidala se i tenistka Navrátilová

Washington - Verdikt americké soudní poroty, která shledala komika Billa Cosbyho vinným ze znásilnění, přivítala řada veřejných osobností či aktivistek hnutí proti násilí na ženách. Některé z nich mluví o přelomovém rozhodnutí, v němž se ženy konečně dočkaly spravedlnosti. Další oceňují přístup Cosbyho obětí, které se odhodlaly zveřejnit své intimní zkušenosti. Soud dnes nařídil Cosbymu domácí vězení a nošení elektronického náramku, s nímž může opustit domov jen za účelem vyhledání lékařské pomoci či konzultace se svými právníky.
Herec a komik Bill Cosby

Cosby byl uznán vinným ze znásilnění, vinu ale nadále odmítá

Norristown - Soudní porota dnes shledala amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámení a znásilnění Andrey Constandové v roce 2004. O svém rozhodnutí rokovala 12členná porota po dva dny. Osmdesátiletému Cosbymu hrozí až deset let vězení za každý ze tří bodů obžaloby. Podle agentury AP ale Cosby dostane patrně nižší trest.
Herec a komik Bill Cosby

Filmová akademie je pod tlakem. Měla by prý vyloučit i Polanského a Cosbyho

New York – Spojenými státy dál otřásá sexuální skandál. Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje filmové ceny Oscar a zrušila členství producenta Harveyho Weinsteina, je nyní pod tlakem, aby vyloučila také Romana Polanského, Billa Cosbyho a další členy, kteří byli buď obviněni nebo shledáni vinnými ze závažných trestných činů,
Herec a komik Bill Cosby

Bill Cosby má na krku první žalobu za sexuální útok

New York - Legendární americký komik a herec Bill Cosby čelí obvinění ze sexuálního útoku, kterého se měl dopustit v roce 1974 vůči patnáctileté dívce. Judy Huthová podala žalobu v úterý v Los Angeles a je vůbec první, které sedmasedmdesátiletý umělec čelí.
Herec a komik Bill Cosby

Komik Bill Cosby se na obrazovky kvůli údajnému znásilnění nevrátí

New York - Kvůli obvinění z údajného znásilnění dnes americká televizní stanice NBC zrušila plánované natáčení nového seriálu s komikem Billem Cosbym. Sedmasedmdesátiletého herce ze sexuálního násilí obvinilo několik žen, on všechna obvinění odmítá. Informovala o tom agentura AP.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 14 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 15 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy