Cyril Ramaphos

Cyril Ramaphos

Prezident JAR oklamal parlament? Kontroverzní ombudsmanka vyvolala další aféru

Prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa chce nechat soudně prošetřit zprávu ombudsmanky Busisiwe Mkhwebaneové, podle které v roce 2017 úmyslně klamal parlament ohledně příspěvku na předvolební kampaň. Aféra pro prezidenta znamená další potíže. Do funkce totiž nastupoval s příslibem toho, že zemi zbaví hluboce zakořeněné korupce, jež bují především ve vládní straně Africký národní kongres (ANC), uvedla agentura Reuters.
Cyril Ramaphos

JAR má novou vládu, polovinu křesel obsadí ženy

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa ve středu jmenoval novou vládu, ve které polovinu křesel obsadí ženy. JAR se tím připojuje k několika málo státům na světě, které mají v kabinetu vyvážený poměr mezi pohlavími. Prezident také rozhodl o zmenšení počtu vládních postů, místo původních 36 jich bude 28, informuje agentura AP.
Cyril Ramaphosa

Jihoafričané zvolili nového prezidenta, úřadu se ujme v sobotu

Jihoafrický parlament dnes zvolil Cyrila Ramaphosu prezidentem, informovala agentura Reuters. Do funkce bude uveden v sobotu. Ramaphosa dovedl svou stranu Africký národní kongres (ANC) k vítězství v parlamentních volbách, které se konaly 8. května. Strana získala pohodlnou většinu, zisk 58 procent hlasů byl ovšem nejnižší, který zaznamenala od konce apartheidu v roce 1994.
Jihoafrická republika

Novým prezidentem JAR je Ramaphosa, nahrazuje zkorumpovaného Zumu

Pretoria - Novým prezidentem Jihoafrické republiky dnes zvolil parlament viceprezidenta Cyrila Ramaphosu, který byl ještě dnes uveden do funkce. Nahradil Jacoba Zumu, jenž ve středu pod tlakem korupčních afér odstoupil. Poslanci vládní strany Africký národní kongres (ANC) oslavovali Ramaphosovo zvolení tancem a zpěvem.

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 8 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

Smrt Navalného Kremlu nestačila. Teď jde Rusko po jeho rodině

Ruské ministerstvo vnitra opět zařadilo Olega Navalného, ​​bratra zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného, ​​na seznam hledaných osob. Informace o tom se objevila v databázi ministerstva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy