D8

Ilustrační foto

Dálnice D8 směrem na Německo je opět průjezdná

Dálnice D8 ve směru na Německo, kde se od časného rána tvořily mnohakilometrové kolony, je již plynule průjezdná. Fronty před hranicemi stály kvůli tomu, že Sasko zavedlo na hranicích kontroly kvůli nepříznivé epidemické situaci v Česku. Na facebooku koluje informace, že Němci přestali řidiče kontrolovat. Mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová ČTK řekla, že si těchto příspěvků všimla, informaci z Německa ale potvrzenou nemá.
Ilustrační foto

Na D8 hořel kamion, škoda 900 000 korun, bez zranění

Na dálnici D8 dnes brzy ráno hořel kamion, škoda dosáhla 900.000 korun. Nikdo nebyl zraněn, oheň způsobila technická závada v motoru, informovala v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Dálnice byla přes hodinu ve směru na Prahu uzavřená.
Dálnice, ilustrační foto

Řidiče čeká krušné léto. Opravy D8 začaly

Snížená rychlost na 80 kilometrů v hodině a doprava svedená v obou směrech do jednoho jízdního směru čekají od pondělní půlnoci na řidiče, kteří pojedou po dálnici D8 v úseku od tunelu Panská směrem do Německa. Dopravní omezení pocítí už dnes, kdy budou pracovníci údržby rozmisťovat dopravní značení a rozmontovávat svodidla. ČTK to řekla Radka Tvrzníková z dálniční policie v Řehlovicích.
Ilustrační foto

Škoda po sobotním požáru v tunelu na D8 přesáhla 20 milionů korun

Škoda po sobotním požáru v tunelu Panenská na dálnici D8 se vyšplhala na 20,6 milionu korun. Podle operačního důstojníka severočeských hasičů představuje škoda na technice tunelu 20 milionů korun, zbylých 600.000 korun připadá na kamion. Příčina požáru zatím není známá.
Nehody kamiónů

D8 je uzavřena. V tunelu hořel kamion

Na 85. kilometru dálnice D8 u obce Libouchec v tunelu Panenská vzplál kamion s nákladem autobaterií. Tunel je uzavřen v obou směrech. Požár se obešel bez zranění. ČTK o tom informoval operační důstojník severočeských hasičů.
Zima, ilustrační fotografie

Dálnice D8 byla uzavřena kvůli sněhu

Ústí nad Labem - Dálnice D8 byla na Ústecku ve směru na Německo uzavřena. V hlubokém sněhu uvízlo dnes v pozdním odpoledni ve stoupání několik nákladních aut, úsek byl otevřen kolem 18:30.
Ilustrační fotografie

Ekolog Studnička znovu podal žalobu na dostavbu D8

Ústí nad Labem - Ekolog Lubomír Studnička znovu podal žalobu proti rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje o zamítnutí jejich odvolání proti dostavbě D8. Mluvčí Krajského soudu Irena Jeřábková Mediafaxu řekla, že žaloba na soud dorazila v pondělí.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy