Mauretánie

Jordánsko, ilustrační foto

Jordánsko a Mauretánie se přidaly k arabským zemím izolujícím Katar

Ammán - Jordánsko omezí své diplomatické vztahy s Katarem a zavře jordánskou kancelář katarské televize Al-Džazíra. Podle agentury AP to oznámil mluvčí vlády v Ammánu. Přerušit diplomatické vztahy s Katarem se rozhodla také západoafrická Mauritánie. Jordánsko a Mauritánie se tak přidaly k Saúdské Arábii a dalším arabským zemím, které od pondělí Katar izolují, protože podle nich podporuje teroristické skupiny.
Mohamed Abdel Azíz, prezident Mauretánie (vpravo)

Postřelili prezidenta! Útok Al-Kajdy nebo tragická nehoda?

Nouakchott - Prezidenta západoafrického státu Mauretánie v sobotu omylem postřelili vojáci, kteří drželi četnou stráž podél cesty vládního konvoje směřujícího do metropole Nouakchottu. Hlava státu, Mohamed Abdel Azíz, je údajně ve stabilizovaném stavu, včera se pouze podrobil menší operaci. Navzdory ujištění, že šlo o nehodu, někteří svědci uvádí, že incident byl ve skutečnosti atentátem. Informuje server CNN.

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy