Sněhová bouře

Ilustrační foto

New York zasáhla sněhová bouře. Město čeká rekordních 60 cm sněhu

Severovýchod Spojených států zasáhla silná sněhová bouře, kvůli níž muselo být na některých místech přerušeno očkování proti koronaviru a byly zrušeny letecké spoje. Milionům lidí sníh zkomplikoval dopravu. V New Yorku má do úterka napadnout kolem 60 centimetrů sněhu, což by byla ve městě vůbec největší zaznamenaná sněhová kalamita.
Ilustrační foto

Obří sněhová bouře se valí přes USA, kalamita hrozí i jižním státům

Nebývale silná sněhová bouře, která zasáhla Spojené státy, se dnes přesunula na severovýchod země, kde by podle meteorologů mohlo do úterý napadnout až půl metru sněhu. V oblasti mezi státy Pensylvánie a Maine je narušena doprava, lety mají zpoždění nebo jsou zrušeny a školy většinou zůstaly zavřené.
Ilustrační foto

VIDEO: Středozápad USA zamrzl, v Chicagu je chladněji než v Antarktidě

Státy Wisconsin, Michigan a Illinois na americkém středozápadě vyhlásily stav nouze kvůli extrémním mrazům, které v těchto dnech postihují jejich území. Stejné opatření přijaly i jižní státy Alabama a Mississippi, kde je obvyklé podstatně teplejší počasí. Nejtužší mrazy dnes meteorologové naměřili v minnesotském městě International Falls, kde bylo minus 48 stupňů. V Chicagu bylo dnes chladněji než na severním i jižním pólu.
Počasí

Sněhová bouře bičuje Británii a Francii, některá letiště jsou uzavřena

Husté sněžení komplikuje dnes dopravu na severu a východě Francie, přes kterou se žene bouře Gabriel. Jih Francie pak trápí silný vítr, který bouři doprovází. Problémy sníh a náledí působí dnes také řidičům v Británii. Letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela být dočasně uzavřena. Informovala o tom francouzská a britská média.
Ilustrační foto

Okolí Chicaga zasáhne polární bouře, teploty klesnou 48 stupňů pod nulu

Silné sněžení se dnes v okolí amerického Chicaga stalo předzvěstí nebezpečné polární bouře, která se podle meteorologů blíží k severovýchodní části USA a může být vzhledem k extrémně nízkým teplotám ohrožovat lidské životy. V oblasti Velkých jezer se mráz v příštích dnech může přiblížit k padesáti stupňům.
Ilustrační foto

Moskvu ochromily přívaly sněhu. Kalamita je nejhorší za posledních 70 let

Ruská metropole se od rána topí ve sněhu, podle meteorologů dnes Moskvu ochromila největší kalamita za posledních 70 let. Desítky automobilů byly poškozeny v řetězových srážkách a radnice vyzvala obyvatele, aby s osobními auty nevyjížděli a aby používali metro. Letiště a letecké společnosti hlásí zpoždění a rušení letů, včetně spojení s Prahou.
Východ USA jen obtížně zvládá sněhovou kalamitu a mrazy (4. 1. 2018).

OBRAZEM: Východ USA jen obtížně zvládá sněhovou kalamitu a mrazy

New York - Kruté mrazy a přívaly sněhu ani dnes severoamerický kontinent neopouštějí, mohutná bouře postihla hlavně východ Spojených států. Půlmetrové závěje zablokovaly dopravu prakticky na celém atlantickém pobřeží USA, situaci komplikuje prudký vítr a na některých místech i záplavy.
Jihoafrická republika

JAR zasáhla mohutná bouře, zabila osm lidí

Kapské Město - Jihoafrickou republiku zasáhla nejsilnější zimní bouře za posledních 30 let. Osm lidí v Kapském Městě a přilehlých oblastech přišlo o život a několik tisíc osob bylo nuceno opustit své domovy.

Aktuálně se děje

před 13 minutami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Aktualizováno před 12 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 13 hodinami

před 15 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy