Alžírský prezident Tabbúni má covid-19 a léčí se v Německu

Alžírský prezident Abdal Madžíd Tabbúni se nakazil koronavirem a narychlo byl k léčbě převezen do Německa. Jeho stav se postupně zlepšuje, oznámil dnes jeho úřad.

Abdal Madžíd Tabbúni
doporučujeme

Kuřák Tabbúni bude mít 18. listopadu podle alžírských sdělovacích prostředků 75 let a věkově patří do rizikové skupiny pacientů s covidem-19. Jak uvedl list Le Matin d'Algérie, prezident se zřejmě nakazil před 23. říjnem, kdy jeho úřad oznámil, že Tabbúni nastoupil dobrovolně pětidenní izolaci. Do vojenské nemocnice byl převezen 27. října, kdy úřady ohlásily, že je jeho stav stabilizovaný.

Tabbúni byl zvolen v době masivních protivládních protestů loni. Stojí za ním armáda, ale prezident usiloval o změnu ústavy, která měla umožnit zemi skoncovat s nepokoji a zklidnit opozici. V neděli tyto změny občané schválili v referendu, ovšem jenom za účasti necelých 24 procent voličů. Změny, k nimž patří omezení počtu funkčních období prezidenta na dvě, více pravomocí parlamentu a soudů a právo armády zasáhnout i mimo alžírské území, ale i tak budou platit.

Ve 40milionovém Alžírsku se od začátku epidemie potvrdil koronavirus u více než 58.000 lidí a s covidem-19 tam zemřelo 1980 nemocných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konflikt na severu Etiopie se zamotává. Rakety zasáhly metropoli sousední…

29.11.2020 08:44 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom…

Další útok Boko Haram: Islamisté na severu Nigérie uškrtili 43 farmářů

28.11.2020 21:40 Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram zabili na severu Nigérie 43 místních farmářů. Oznámila to…

Etiopská armáda podle vlády dobyla metropoli oblasti Tigraj, lidé utíkají…

28.11.2020 21:02 Aktualizováno Etiopská armáda vstoupila do správního střediska oblasti Tigraj, proti níž bojuje od začátku…

Do Afriky dorazí vakcína proti covidu-19 později, varují experti

26.11.2020 18:51 Zatímco některé evropské státy očekávají, že očkování populace proti covidu-19 zahájí již v lednu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama