Etiopie vyhostila vysoce postavené pracovníky OSN

Etiopie vyhostila sedm vysoce postavených pracovníků OSN za údajné vměšování do vnitřních záležitostí Etiopie. S odvoláním na etiopské ministerstvo zahraničí o tom dnes informovala agentura Reuters. Tento týden OSN oznámila, že stovky tisíc lidí v severoetiopské oblasti Tigraj se potýkají s hladomorem.

Mezi vyhoštěnými mají být šéfové Dětského fondu OSN (UNICEF) v Etiopii a Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA). Z Etiopie musejí podle ministerstva odjet do 72 hodin.

Tigraj je od loňského listopadu dějištěm bojů mezi etiopskými vojáky a příslušníky Tigrajské lidově osvobozenecké fronty (TPLF). Koordinátor humanitární pomoci OSN Martin Griffiths v pondělí řekl, že tříměsíční blokáda ohrožuje dodávky humanitární pomoci a do Tigraje se dostává jen desetina potřebného množství.

Etiopské úřady pak obvinily nejmenované humanitární pracovníky z napomáhání tigrajským oddílům i z jejich vyzbrojování, ale neposkytly žádné důkazy.

Související

Velikonoce

Velikonoce ve světě. Jak se slaví v Asii, Africe nebo Austrálii?

Pomlázka, malovaná vajíčka nebo mazanec – to jsou typické symboly našich Velikonoc. Oslavy Velikonoc mají v různých zemích světa svou specifickou podobu, stejně tak charakteristické zvyky. Odráží se v nich zbožnost, staré rituály i prvky lidové kultury. Jak se slaví Velikonoce za hranicemi Evropy?

Více souvisejících

Etiopie OSN

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy