Fairmount Hot Springs (západní Kanada) – Nezvyklého návštěvníka měli hráči golfu v letovisku Fairmount Hot Springs v Britské Kolumbii. Hřiště se zalíbilo medvíděti, které nezaváhalo a předvedlo několik lumpáren. Video se stalo hitem, má už přes milion zhlédnutí, uvedl dailymail.co.uk.
Medvídě nepřišlo samo, jeho sourozenci se ale drží opodál, jak je vidět na záběrech, které pořídil Andi Dzilums, jeden z překvapených hráčů.
Mládě medvěda se nejprve jalo prozkoumat vlaječku nad jamkou, pak zmerčilo golfový míček... Andi k zážitku říká: „Něco takového se vám poštěstí jednou za život. To medvídě si prostě hrálo jako všechny děti."
V kanadských Rocky Mountains žijí dva druhy medvědů: grizzly a baribal (medvěd černý). Baribalové jsou většinou menší postavy, mají krátké drápy a delší uši než grizzly. Medvěda grizzlyho poznáte podle typického hrbu na zátylku, má dlouhé výrazné drápy a malé kulaté uši.
Černí medvědi jsou více početní a nejsou tak plaší jako medvědi grizzly, proto je možné vidět je poměrně často. Nebývají obvykle tak nebezpeční jako grizzly, i u nich ale existují výjimky. Baribalové žijí v nadmořských výškách zhruba do 1 500 metrů nad mořem, tj. v pásmu lesa. Mají rádi teplejší a sušší lesy a horská údolí. Naproti tomu medvěd grizzly vyhledává příkré horské stráně a louky, vlhké a chladnější lesy, vysvětluje treking.cz.
Související
První letošní útok. Medvědice na Slovensku napadla muže
Na školním výletě v Kanadě zaútočil medvěd. Zranění školáci a učitelé bojují o život
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
před 1 hodinou
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
před 2 hodinami
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
před 4 hodinami
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
před 5 hodinami
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
před 7 hodinami
Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
před 8 hodinami
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
před 9 hodinami
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
před 10 hodinami
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
před 12 hodinami
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
Okresní soud v Ústí nad Orlicí uvalil vazbu na nezletilého mladíka, který je podezřelý z vraždy studentky v Pardubicích. Celé soudní zasedání trvalo zhruba hodinu a kvůli nízkému věku obviněného se konalo s kompletním vyloučením veřejnosti a za doprovodu přísných bezpečnostních opatření. Ozbrojená eskorta následně mladistvého z budovy soudu odvezla.
Zdroj: Libor Novák