Los Angeles – Představte si, že si pustíte americký film pro dospělé – a pornoherci budou mít na očích ochranné brýle. Ne, nejde o žert. Přesně to plánuje zavést americký stát Kalifornie, ve kterém se natočí nejvíce amerických pornofilmů. Stát totiž jedná o zavedení nových bezpečnostních pravidel pro výrobce lechtivé zábavy.
Debaty o změně bezpečnostních pravidel se táhnou už více než pět let, teď jsou konečně úřady jen krůček od cíle. Pokud ale projdou všechny návrhy, budou filmy pro dospělé připomínat spíše lékařská dramata.
Podle jednadvacetistránkového textu by totiž herci měli být při práci chránění proti tělním tekutinám. Už teď musí kalifornští pornoherci používat kondomy jako ochranu před virem HIV a dalšími pohlavně přenosnými chorobami. Nově by výrobci filmů museli platit za lékařské prohlídky herců a vakcíny proti hepatitidě typu B.
Jeden návrh ale podle deníku Daily Mail považují filmaři za přehnaný. Podle předpisů by totiž pornoherci museli nosit ochranné brýle, aby byly chráněny jejich „oči, ústa nebo jiné sliznice". Lidé z pornoprůmyslu označují toto opatření za extrémní. „Jedná se o opatření vhodné pro lékařské prostředí, ale u filmů pro dospělé jsou nefunkční," brání se výrobci filmů.
Pravidlo o používání kondomů při točení filmů platí v Kalifornii už teď, aktivisté doufají, že se jim v příštím roce pravidlo podaří rozšířit v celých Spojených státech. Kritici ale upozorňují, že i toto nařízení je často porušováno.
Přestože pornoherci před točením filmu musí dodat potvrzení, že netrpí pohlavními chorobami, v roce 2013 se hned několik herců nakazilo virem HIV.
V pornoprůmyslu se ve Spojených státech točí velké peníze, podle odhadů je to ročně 10 až 12 miliard dolarů.
Pravidla o bezpečnosti budou přijata nejpozději v březnu 2016.
Související
Trump na tom trvá. Hormuzský průliv znovu prohlásil za území USA
Írán varoval státy, které by se chtěly připojit do Trumpovy ekonomické války
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
před 2 hodinami
Nový kšeft vévodkyně Meghan. V Británii by mohla obnovit hereckou kariéru
před 4 hodinami
Začne druhé upisovací období Dluhopisu Republiky. Lidé mají dvě možnosti
před 5 hodinami
Fedorov nezměnil názor. Ukrajina se nesmí bát diskuze o volbách, řekl
před 6 hodinami
Byl to pokus o vraždu. Policie obvinila muže v případu z Karlovarska
před 6 hodinami
Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa
před 7 hodinami
Trump na tom trvá. Hormuzský průliv znovu prohlásil za území USA
před 8 hodinami
Nepokoje v Thajsku. Desítky útoků na jihu vedly až k zákazu vycházení
před 9 hodinami
Větrné počasí, jak ho neznáme. Meteorologové upozornili na sobotní zajímavost
před 10 hodinami
Zelenskyj odmítá volby za války. Hrozí tsunami, která by rozdělila Ukrajinu
před 11 hodinami
Prezident Pavel reagoval na Zemanova slova o možné kandidatuře
před 11 hodinami
Írán varoval státy, které by se chtěly připojit do Trumpovy ekonomické války
před 12 hodinami
Osm míst se zákazem. Koupací sezóna ale pokračuje za příznivých podmínek
před 13 hodinami
Minimální mzda v lednu výrazně stoupne. Juchelka to zítra potvrdí odborům
před 14 hodinami
V Liberci uhynul lachtan Hugo. V trávicím traktu mu našli hlavu panenky
před 14 hodinami
Kyjev zase provokuje, prohlásil Putin po ukrajinské čtyřicetidenní operaci
před 16 hodinami
Výhled počasí na poslední víkend prázdnin. Sluníčko moc svítit nebude
včera
Harry a Meghan nevysvětlili odchod z USA. Trump mlčí, i když na něj poukazují
včera
Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským
včera
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.
Zdroj: Jan Hrabě