Los Angeles - Podle nové analýzy nebyl nůž nalezený v bývalém domě někdejší hvězdy amerického fotbalu O.J. Simpsona použit k vraždě jeho manželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Zločin se stal v roce 1994.
"Nevíme, zda je to mystifikace, ale podle analýzy DNA, kterou jsme provedli, neexistuje žádné spojení s vraždami," uvedla dnes policie.
V roce 1995 porota v Los Angeles v mimořádně ostře sledovaném "procesu století" Simpsona zprostila obvinění z dvojnásobné vraždy. Vražedná zbraň se tehdy nenašla, nenašel se ani viník. Obhájci tehdy přesvědčili porotu, že případ v neprospěch obžalovaného zmanipulovala rasistická policie.
Nůž se údajně objevil až v roce 1998 při bourání někdejší Simpsonovy rezidence. Nález značky Buck se zatahovací čepelí se následně dostal k vysloužilému policistovi, který ho odevzdal policii. Bývalý policista řekl, že ho dostal od stavebního dělníka.
I kdyby se prokázalo, že nůž je skutečně vražednou zbraní a že patřil Simpsonovi, stejně by nemohl být znovu souzen. Táž osoba totiž nemůže být vyšetřována a souzena pro stejný trestný čin dvakrát.
Simpson nakonec kvůli jinému případu stejně skončil ve vězení, kde je dosud. V roce 2008 byl odsouzen za loupežné přepadení a únos.
Související
Zemřel O. J. Simpson. Podle rodiny podlehl rakovině
Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu
Orenthal James „O. J.“ Simpson , USA (Spojené státy americké) , Vražda
Aktuálně se děje
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
včera
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
včera
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
3. července 2026 21:58
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
3. července 2026 21:00
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
3. července 2026 20:12
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
3. července 2026 19:27
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
3. července 2026 18:41
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
3. července 2026 17:55
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
3. července 2026 17:19
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
V rámci druhého hracího dne úvodního kola vyřazovací fáze právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale došlo k dalším překvapivým výsledkům. Postarali se o to favorizovaní Němci a Nizozemci. Zatímco Německo ve svém šestnáctifinále nestačilo na Paraguay poté, co nezvládlo penaltový rozstřel, Nizozemsko taktéž na penalty nepřešlo přes Maroko. Brazílie naopak žádné překvapení nepřipustila, i když první poločas s Japonskem se nevyvíjel zrovna podle jejích představ. Díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhé půli ale favorizovaní Jihoameričané otočili skóre z 0:1 na 2:1.
Zdroj: David Holub