Indianapolis - Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by řešil spory násilím, pokud selže diplomatické vyjednávání. Kontroverzní republikán prohlásil, že pokud se ruské letouny příliš přiblíží, měly by americké stroje střílet.
"Když se ten trouba přiblíží, musíte v určitém okamžiku pálit," uvedl Donald Trump v rozhovoru pro rozhlasovou stanici WMEE v Indianě, kde budou voliči v úterý hlasovat v primárkách. Reagoval tak na páteční incident, při kterém provedl ruský pilot nad americkým letounem tzv. výkrut.
Ještě předtím by měl ale podle Trumpa americký prezident Barack Obama zavolat ruskému protějšku. "Normálně by měl Obama, nazvěme ho prezidentem, zavolat Putinovi a říct: Poslyš, nedělej to, stáhni toho šílence, prostě to zastav. Ale náš prezident takový není. Šel by hrát golf nebo co," řekl miliardář.
"A když to nezafunguje, tak je tedy třeba v určitém okamžiku střílet. Vždyť je to ostuda, totální neúcta k naší zemi i neúcta k Obamovi, kterého, jak víme, nerespektují už dlouho," poznamenal prezidentský kandidát.
Trump se v posledních primárkách výrazně přiblížil k oficiální republikánské kandidatuře a upevnil svůj náskok před zbývajícími stranickými rivaly Tedem Cruzem a Johnem Kasichem. Primárky v Indianě se uskuteční v úterý.
Související
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
Donald Trump , Rusko , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 1 hodinou
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 2 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 3 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 4 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 5 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 6 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
Člen prezidentské ochranky čelí obžalobě kvůli únorové nehodě pod vlivem alkoholu, která se stala v obci na Náchodsku, kde má prezident Petr Pavel chalupu. Šofér, který je od nehody mimo službu, může dostat až dvouletý trest odnětí svobody.
Zdroj: Jan Hrabě