Dallas – Americká politička připravila zákon, podle kterého by měli muži za masturbaci platit pokutu 100 dolarů, protože jde o „akt proti nenarozenému dítěti“. Návrh je připraven tak, aby zdůraznil, jak jsou ženy ovlivňovány cílenou zdravotnickou legislativou v Texasu. Informuje o tom deník The Independent.
Texaská politička navrhuje udělovat mužům pokutu za masturbaci, pokud k ní nedojde v nemocnici nebo na klinice. Demokratka Jessica Farrarová vytvořila návrh, aby zdůraznila, jak jsou ženy ovlivněny cílenými právními předpisy zejména v souvislosti s potratem.
Politička vysvětluje, že její pravidla - včetně povinné čekací doby před vasektomií nebo vydávání předpisů na Viagru, stejně jako „lékařsky nezbytná digitální rektální zkouška" - nastavují zrcadlo skutečným texaským zákonům a omezením, kterým musí čelit ženy.
Nový zákon by v případě schválení označil „ejakulaci mimo vaginy nebo zdravotnické zařízení jako akt proti nenarozenému dítěti a proti zachování posvátnosti života". Demokratka přiznává, že se řadě lidí může její návrh zdát směšný. „Směšné ale nejsou překážky, kterým texaské ženy čelí každý den," připomíná.
Texaská sněmovna reprezentantů je v současné době řízena republikánskou většinou, stát tak má jedny z nejvíce omezujících zákonů o potratech v zemi kvůli tamní konzervativní křesťanské kultuře. Od roku 2011 musí ženy podstoupit invazivní ultrazvuk nejméně 24 hodin před tím, než podstoupí potrat, což vyžaduje nejméně dvě cesty na kliniku. Podle Farrarové pro to neexistuje žádný lékařský důvod, cílem nařízení je prý pouze vyvolat pocit viny a přimět ženu ke změně názoru.
Navrhovaný zákon by také přinutil stát k vytvoření brožury - podobné těm, které dostávají ženy, které chtějí podstoupit potrat – ty by obsahovaly informace o vasektomii, Viagře a kolonoskopii. Lékařům by navíc bylo povoleno „uplatnit své osobní, morální nebo náboženské vyznání a odmítnout provést volitelnou vasektomii nebo předepsat Viagru".
Začátkem letošního roku jeden z poslanců navrhl udělat z potratu v Texasu trestný čin, argumentoval, že by to donutilo ženy, aby byly „více osobně zodpovědné" v otázkách sexu. Zákonodárce Tony Tinderhold tvrdí, že by potrat neměl být možný ani v případě, že by žena otěhotněla po znásilnění nebo incestu. V současné materiál projednávají výbory, a pokud bude úspěšný, znamenalo by to, že ženy, které podstoupí potrat, by mohly být obviněny z vraždy.
Související
EU nad americkým zákazem potratů kroutí hlavou. Sama přitom nutí ženy cestovat za interrupcí tisíce kilometrů
Obamová varovala muže, co může znamenat volba Trumpa pro jejich milované ženy
potraty , USA (Spojené státy americké) , Texas, USA , Muži , masturbace
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 1 hodinou
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 2 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 2 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 2 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 3 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 4 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 5 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 6 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 6 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 6 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 7 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 8 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 9 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 10 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.
Zdroj: Libor Novák