Washington - Americký prezident Donald Trump dnes okomentoval slova někdejšího šéfa FBI Jamese Comeyho. Ten ve čtvrtek před senátory, kteří vyšetřují možné ovlivňování amerických voleb Ruskem, pod přísahou vypovídal, podle Trumpa ale ne vždy říkal pravdu.
Trump dnes uvedl, že je připraven pod přísahou podat svou verzi událostí. Nevyloučil také, že existují nahrávky jeho rozhovorů s Comeym, jak dříve naznačil, a poznamenal, že veřejnost se možná jednou dozví o jejich existenci či neexistenci pravdu.
„Možná k tomu ve velmi blízké budoucnosti něco řeknu," uvedl Trump k nahrávkám. V květnu přitom prezident Comeyho varoval, aby doufal, že žádné nahrávky jejich rozhovoru neexistují.
Bývalý ředitel FBI tvrdil před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami, že po něm Trump žádal slib věrnosti, to ale podle prezidenta není pravda. Trump rovněž prohlásil, že Comeymu nikdy nesdělil, že by byl rád, kdyby FBI ukončil vyšetřování někdejšího poradce Bílého domu Michaela Flynna kvůli jeho sporným vazbám na Rusko.
Trump dnes řekl, že chce rovněž pod přísahou vypovídat o setkáních s Comeym, kterého kritizoval za tajné předávání informací médiím. Comey totiž přes přítele poskytl novinářům své poznámky z jednání s Trumpem.
Související
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
Donald Trump , James Comey (FBI) , USA (Spojené státy americké) , FBI
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
před 3 hodinami
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
před 4 hodinami
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
před 8 hodinami
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
před 9 hodinami
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
před 10 hodinami
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
před 12 hodinami
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
před 13 hodinami
Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě
před 14 hodinami
Počasí: Příští týden bude tropický, do Česka se opět vrátí vedra
včera
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
včera
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
včera
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
včera
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
včera
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
včera
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
včera
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
včera
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
včera
Trump podepsal zavedení nových cel
včera
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
včera
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
Ukrajinské drony provedly v pátek brzy ráno útok na logistické centrum společnosti Wildberries v ruském Jekatěrinburgu. Tento zásah vyvolal v rozlehlém areálu silný požár a potvrdil rostoucí dosah ukrajinských bezpilotních systémů hluboko v ruském vnitrozemí. Společnost posléze potvrdila, že zasažené zařízení spravuje společný podnik RWB, který řídí veškeré logistické operace.
Zdroj: Libor Novák