Guatemala - Při středečním útoku gangu na jednu z největších guatemalských nemocnic bylo zabito sedm osob a 12 dalších utrpělo zranění. Ozbrojenci chtěli osvobodit uvězněného kumpána, který byl v zařízení na lékařské prohlídce.
Z nemocnice byli evakuováni pacienti o berlích a na invalidních vozících, zatímco policisté prohledávali zařízení pokoj po pokoji a pátrali po ostatních útočnících. Na podlaze nemocničních chodeb byly kaluže krve, stěny byly posety dírami po kulkách, popsal agentuře Reuters situaci očitý svědek.
"Anderson Daniel Cabrera z gangu Mara Salvatrucha měl podstoupit v nemocnici lékařskou prohlídku," sdělil policejní mluvčí Jorge Aguilar. "Pravděpodobně jej chtěli osvobodit. Máme za to, že je vůdcem jedné buňky gangu," dodal.
Cabreru do nemocnice přivezla na základě soudního příkazu tříčlenná stráž. Dva muži z eskorty figurují mezi mrtvými, jeden je raněný, oznámila vězeňská služba.
Policie zatkla pět ze sedmi útočníků, ale 29letému Cabrerovi se podařilo utéci. Mezi dalšími oběťmi jsou tři členové ostrahy a vrátný, napsala agentura AP.
Související
Exkluzivně: V USA žijí až tři miliony Guatemalců, značná část nelegálně. Tamní diplomacie pro EZ připustila problémy
Hurikán Jóta si vyžádal nejméně 30 obětí, napáchal enormní škody
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 1 hodinou
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 2 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 2 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 3 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 4 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 5 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 6 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 7 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 7 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 8 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 8 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 10 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
včera
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
včera
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
včera
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
Íránská státní tisková agentura Fars s odvoláním na zdroj blízký íránskému vyjednávacímu týmu popřela zprávy o tom, že by země měla již tuto neděli v Ženevě podepsat dohodu se Spojenými státy. Tyto informace označila za nepravdivé.
Zdroj: Libor Novák