Horor v lese: Vyšinutá dívka chtěla obětovat spolužačku fiktivnímu monstru

Milwaukee - Americké dívce, která jako dvanáctiletá společně s kamarádkou těžce pobodala spolužačku, hrozily desítky let vězení. Místo toho ale skončí v ústavu pro choromyslné, uvedla agentura AP.

Rozhodla o tom v pátek soudní porota ve státě Wisconsin, kde v roce 2014 k pokusu o vraždu školačky došlo. Dívka čin vysvětlovala snahou zalíbit se fiktivní hororové postavě zvané Slender Man.

Anissa Weierová a Morgan Geyserová vylákaly spolužačku Payton Leutnerovou do lesa, kde ji 19krát bodly nožem. Dívka přežila jen díky tomu, že ji objevil cyklista. Jedna z ran podle lékařů jen těsně minula tepnu.

Weierová se k činu přiznala, avšak její obhájkyně přišla s tvrzením, že trpí mentální chorobou a v době činu nebyla plně při smyslech. Příčinou jejího stavu byla podle advokátky traumata z rozvodu rodičů a nedostatek zájmu o dceru, která trpěla osamělostí a depresemi. Porota se s jejím názorem ztotožnila.

Weierová vyšetřovatelům řekla, že Slender Man jim slíbil ušetřit jejich rodiny, když obětují Leutnerovou. "Zní to šíleně, protože to šílené je. Pro to dítě to byla skutečná postava a ona chtěla ochránit lidi ve svém okolí. Ve 12 letech neviděla jinou cestu, jak se před Slender Manem ochránit," řekla soudu obhájkyně Maura McMahonová.

Rovněž obhájci Geyserové argumentují tím, že dívka nebyla duševně zdravá. Její soud začne v říjnu.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) pokus o vraždu krimi horor

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy