New York - Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn podal žalobu na pokojskou Nafissatou Diallovou kvůli falešnému obvinění z pokusu o znásilnění. Strauss-Kahn žádá odškodné jeden milion dolarů (téměř 20 milionů korun), informuje v úterý agentura Reuters.
Strauss-Kahn Diallovou obviňuje, že úmyslně podala falešnou výpověď a poškodila tak jeho pověst.Aféra stála Strausse-Kahna nejen prestižní místo šéfa MMF, ale i šance na boj o post francouzského prezidenta v nedávných volbách. Navíc po něm třiatřicetiletá Diallová v civilní žalobě chce finanční odškodnění za napadení.Americká policie zadržela Strausse-Kahna 14. května loňského roku poté, co ho pokojská z newyorského hotelu Sofitel obvinila z pokusu o znásilnění. Francouz putoval do vazby, později byl na kauci propuštěn do domácího vězení.Strauss-Kahn přiznal, že sex s pokojskou měl. Vše se ale odehrálo dobrovolně a bez násilí. Žalobu za znásilnění proti Straussi-Kahnovi newyorská prokuratura stáhla poté, co výpovědi pokojské Diallové označila za nevěrohodné.Na Strausse-Kahna také "vyplavaly" další skandály – francouzská prokuratura prověřuje obvinění, podle něhož se měl dopustit skupinového znásilnění. Byl také obviněn z napomáhání ke kuplířství.
Související
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
USA (Spojené státy americké) , krimi , Dominique Strauss-Kahn
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 55 minutami
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 3 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 3 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 4 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 5 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 6 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 7 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 7 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 8 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 9 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 10 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub