Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury Reuters o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví země, která je koronavirovou infekcí zasažena po Spojených státech nejvíce na světě.

Na pláži Copacabana vznikly symbolické hroby obětem covidu-19
doporučujeme

Počet lidí s covidem-19 se zvýšil o 37.923, celkově jich je 1,539 milionu. Zemřelo už 64.265 pacientů. V Mexiku, po Brazílii druhé největší zemi Latinské Ameriky, počet obětí covidu-19 překročil hranici 30.000.

Nových případů nákazy i úmrtí je v Brazílii méně než za předchozí den, nicméně pokračuje trend, kdy už několik týdnů oficiální bilance úmrtí roste tempem asi 1000 případů za den.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro se v sobotu v Brasílii zúčastnil oslav amerického Dne nezávislosti a stejně jako jejich další účastníci, včetně velvyslance USA Todda Chapmana, si nenasadil roušku. Stalo se tak den poté, co Bolsonaro vetoval tu část zákona, která ukládala povinnost nosit tuto ochranu v kostelích, ve školách, obchodech, továrnách a během soukromých shromáždění. Naopak souhlasil s tím, aby si je lidé museli nasazovat při pohybu v ulicích a ve veřejné dopravě.

Kvůli pandemii covidu-19 americká ambasáda v Brasílii letos zrušila obvyklou oslavu 4. července a místo toho vysílala slavnostní obřad prostřednictvím internetu. Bolsonaro z upevňování vztahů se Spojenými státy udělal jeden z hlavních bodů své zahraniční politiky.

V Mexiku komplikacím způsobeným covidem-19 podlehlo celkem 30.366 lidí, za poslední den se smrtelná bilance zvýšila o 523. Nakažených přibylo 6914 na 252.165. Mexiko je tak co do počtu mrtvých pátou zemí na světě a co celkového počtu infikovaných osmou. Agentura DPA napsala, že nejvíce případů je v hlavním městě Mexiku, kde žije přibližně 22 milionu lidí. V těchto dnech tam podle původních plánů měla být výrazně uvolněna opatření proti šíření nákazy, kvůli nepříznivé epidemické situaci to ale úřady už několikrát odložily.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Venezuele trestají za nenošení roušek. Lidé čistí ulice či dělají kliky

04.08.2020 17:10 Venezuelský autoritářský režim trestá porušování pravidel proti šíření koronaviru obecně…

Korespondenční volba povede k podvodům, tvrdí Trump. Poštou přitom sám…

04.08.2020 17:04 Prezident Trump neustále apeluje na řádný průběh voleb. Na Twitteru se dotkl i jejich odkladu.…

"Prosím, nestřílejte." Daily Mail zveřejnil videozáznam policistů ze…

04.08.2020 16:35 Britský list Daily Mail zveřejnil dosud široké veřejnosti nepřístupné záznamy ze služebních kamer…

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 16:05 Aktualizováno Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama