New York hlásí přes 100 000 nakažených, počet mrtvých prudce stoupá

Americký stát New York k dnešnímu dni eviduje již 102.863 lidí nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin jich tam přibylo téměř 10.500. Stát také zaznamenal dalších 562 obětí nemoci COVID-19, což je zatím nejvíce od vypuknutí pandemie. Celkový počet obětí tak vystoupal na 2935.

Guvernér Andrew Cuomo vyzval ostatní státy, aby poskytly New Yorku zdravotnické vybavení, jinak podle něj budou umírat další lidé kvůli nedostatku nemocničních lůžek a plicních ventilátorů, informovala agentura Reuters.

"New York je v krizi, pomozte New Yorku," prohlásil Cuomo s tím, že všechny tamní nemocnice se zabývají v podstatě jen poskytováním intenzivní péče pacientům s COVID-19. Již ve čtvrtek přitom varoval, že současným tempem dojdou ventilátory ve státě za několik dní a dalším těžce nemocným tak nebude jak pomoci.

Více než polovinu všech nakažených zaznamenalo mnohamilionové město New York, zatímco celý stát zaznamenal téměř polovinu všech úmrtí na COVID-19 v USA.

Místní úřady podle guvernéra také jednají s čínskou společností Alibaba ohledně dovážek zdravotnického materiálu z Číny.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) New York Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

Olympijský hokejový stadion v Miláně

Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu

Po nedávných zimních olympijských hrách v Miláně, na kterých s českými hokejovými reprezentantkami došla do čtvrtfinále, trenérka Carla MacLeodová ukončila úspěšnou spolupráci s Českým svazem ledního hokeje. Kromě toho v kanadsko-americké PWHL vedla také klub Ottawa Charge. Nyní si dává od trénování pauzu, aby se mohla věnovat léčbě rakoviny prsu, která ji byla diagnostikována loni v listopadu.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Oto Klempíř (ministr kultury)

Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu. 

včera

včera

Péter Magyar

Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem

Příští maďarský premiér Péter Magyar už od nedělního volebního triumfu mluvil s deseti evropskými lídry. Zdůraznil, že sám od sebe rozhodně nebude volat ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který je považován za blízkého spojence končícího premiéra Viktora Orbána. Magyar ale zmínil, že by zvedl telefon, pokud by mu Putin zavolal. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

13. dubna 2026 22:03

13. dubna 2026 20:19

13. dubna 2026 19:34

Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech

Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy