Prezident Bolsonaro přirovnal opatření proti koronaviru ke spálené zemi, epidemii zlehčoval

Brazilský prezident Jair Bolsonaro zkritizoval omezovací opatření, přijatá různými brazilskými státy a obcemi ve snaze zamezit šíření koronaviru, a přirovnal je k politice "spálené země, která hrozí zničením nejpřednější ekonomiky Latinské Ameriky". Uvedla to dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jair Bolsonaro
doporučujeme

"Úřady některých států a obcí se musí vzdát konceptu spálené země, spočívajícím v zákazu dopravy, uzavření obchodů a rozsáhlých karantén," prohlásil Bolsonaro v projevu, odvysílaném v rozhlase a televizi. "Musíme zachovat pracovní místa a zásobování domácností," apeloval.

Bolsonaro podle AFP zlehčoval rizika spjatá s pandemií nemoci COVID-19, která již zabila více než 18.000 lidí na celém světě a přinutila třetinu lidstva respektovat přísná omezení. Sama Brazílie dosud zaznamenala 2201 potvrzených případů nákazy a 46 úmrtí na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.

"Riziková skupina jsou lidi starší 60 let. Tak proč zavírat školy?" ptal se Bolsonaro. Krajně pravicový prezident obvinil média, že "šíří hysterii" ohledně pandemie, a tvrdil, že Brazílie je díky svému teplému klimatu a převážně mladé populaci imunní vůči nákaze.

Několik států a měst v Brazílii již přijala opatření spočívající v uzavření podniků a veřejných služeb a v izolaci obyvatelstva. Platí to zejména o nejbohatším brazilském státu Sao Paulo.

"Koronavirus dorazil do Brazílie, bojujeme proti němu a brzy to skončí. Náš život musí pokračovat. Musí zůstat zachována pracovní místa. Rodiny musí dál žít. Ano, musíme se vrátit k normálu," řekl Jair Bolsonaro.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

COVID-19 dolehl na sportovní sázkaře. Doslova přes noc se přeorientovali…

03.04.2020 08:48 Když koronavirus během několika dní zrušil všechny sportovní závody a utkání, nepostavil tím mimo…

COVID-19 na USS Theodore Roosevelt: Námořnictvo zbavilo kapitána velení

03.04.2020 08:45 Aktualizováno Americké námořnictvo zbavilo funkce kapitána letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, na jejíž palubě…

Na Floridě zakotvily dvě výletní lodě, desítky pasažérů mají COVID-19

03.04.2020 07:20 Dvě velké výletní lodě s desítkami pasažérů nakaženými koronavirem zakotvily ve městě Fort…

Donald Trump se znovu nechal testovat na COVID-19

03.04.2020 07:19 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump se nechal podruhé testovat na koronavirus. Výsledek testu byl opět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy