Syn brazilského prezidenta čelí vážným obviněním, peníze "pral" přes obchod s čokoládou

Prokuratura v Riu de Janeiro viní syna brazilského prezidenta z několika deliktů, včetně praní špinavých peněz, zpronevěry či organizovaní zločinné organizace. Nynější senátor Flávio Bolsonaro se měl těchto skutků dopustit v době, kdy byl poslancem regionálního parlamentu brazilského státu Rio de Janeiro. Informovala o tom tento týden místní média.

Flavio Bolsonaro
doporučujeme

Flávio Bolsonaro (39), který je jedním ze čtyř synů prezidenta Jaira Bolsonaro, podle prokuratury organizoval síť "poradců" z okruhu svých známých, jimž byl vyplácen plat ze státních peněz a kteří mu část z něj vraceli.

Zpronevěry a dalších trestných činů se měl nejstarší syn prezidenta dopouštět jako poslanec regionálního parlamentu státu Rio de Janeiro, jímž byl od února 2003 do ledna 2019. Jeho otec byl tehdy federálním poslancem, v čele země stojí od loňského ledna.

Podle prokuratury Flávio Bolsonaro takto zpronevěřil ze státní pokladny nejméně 2,7 milionu brazilských realů (11 milionů Kč) a k zakrytí některých nelegálních transakcí využíval i svůj obchod s čokoládou.

Dalším klíčovým podezřelým v této kauze je vojenský policista v záloze a dlouholetý přítel Bolsonarovy rodiny Fabrício Queiroz, který byl zatčen v červnu poté, co po něm policie několik měsíců pátrala. Našla ho ve venkovském domě advokáta Bolsonarovy rodiny Fredericka Wasseffa.

Ve skupině, která podle prokuratury takto zpronevěřovala státní peníze, byli mimo jiné přátelé a příbuzní Queiroze, bývalé manželky prezidenta Bolsonara Any Siqueiraové či bývalého agenta tajné policie Adriana da Nóbregy. Ten vedl několik let gang, který je podezřelý z předloňské vraždy levicové radní města Ria de Janeiro Marielle Francové, bojovnice za práva menšin, která často veřejně kritizovala policii za zabíjení nevinných lidí při raziích proti drogovým gangům v chudinských čtvrtích Ria. Panuje proto podezření, že byla zavražděna na politickou objednávku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin potřebuje slyšet jasný vzkaz. Z USA zní apel k trestu za otravu…

21.10.2020 00:01 NÁZOR - Evropská unie a Velká Británie vyslaly Kremlu vzkaz, která říká, že použití chemických…

Trump před debatou označil Bidena za zločince

20.10.2020 21:32 Americký prezident Donald Trump v závěru kampaně před letošními americkými prezidentskými volbami…

USA i dva týdny před dnem voleb dál evidují rozmach epidemie

20.10.2020 18:26 Spojené státy v pondělí znovu zaznamenaly okolo 60.000 nových případů nákazy koronavirem a nárůst…

Od Hollywoodu po Wall Street. Biden získává peníze na kampaň od vlivných a…

20.10.2020 16:22 Kampaň demokratického uchazeče o Bílý dům Joea Bidena často zdůrazňuje roli malých dárců při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama