Řadu otázek, výsměch i chválu vzbudil tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž bez jakéhokoliv vysvětlení zveřejnil fotomontáž, která ho představuje jako filmového boxera Rockyho Balbou. Britský list The Guardian uvádí, že jediné, co se o tomto snímku ví, je to, že ho šéf Bílého domu zveřejnil ve středu dopoledne místního času (odpoledne SEČ) během dovolené v jednom ze svých golfových klubů ve floridském resortu Mar-a-Lago.
"Kdo ví, jak (tuto fotomontáž) máme interpretovat? Možná 45. prezident dostal ránu do hlavy. Nebo nám třeba dává najevo, že je bojovník. Nebo snad má plné zuby všech těch úderů pod pás, když o něm lidé říkají ošklivé věci jako ´proč chytá ženské za číču?´," spekuluje The Guardian.
pic.twitter.com/11nzKwOCtU
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 27, 2019
Mnoho uživatelů twitteru vysvětlení pro Trumpův krok má. V řadě z nich se objevuje motiv Ruska. Fiktivní boxer Rocky zvítězil nad proradným ruským soupeřem Ivanem Dragem, který měl pověst neporazitelného. "Rocky Rusko porazil - Trump jim výhry přenechává," napsal komik Nick Jack Pappas.
I'd say the main difference between Trump and Rocky is that Rocky is easier to understand when he talks.
— Nick Jack Pap-pass the Gravy (@Pappiness) November 27, 2019
Podle některých názorů se Donald Trump možná touto fotomontáží snaží dát najevo svou sílu v době, kdy čelí vyšetřování v Kongresu, které se týká jeho politiky vůči Ukrajině. Může to být také narážka na výrok, kterým v úterý komentoval svůj zdravotní stav a kdy se nechal slyšet, že mu lékaři při nedávné zdravotní prohlídce řekli, že má "nádhernou hruď".
Jiní si pochvalují, že "v Bílém domě je bojovník", a dávají mu najevo vděk za to, že "je naším šampionem". "Žádný prezident jako Donald Trump se nerval tak tvrdě za pracující, bohabojné, vlastenecké (...) americké občany," ocenil Trumpa Allen Sutton, editor konzervativního portálu StewardshipAmerica.
Trumpovi kritici naopak tweet označili za výraz jeho narcismu. "Jsem to jenom já, nebo vyvolala tato fotka Trumpa Rockyho i u někoho jiného pocit, že si snad ublinknu?" napsala herečka Angela Belcaminová.
Agentura Reuters připomíná, že film Rocky IV, v němž se objevil ruský padouch Ivan Drago, měl ve Spojených státech premiéru 27. listopadu 1985, což by mohlo vysvětlit, proč Trump fotomontáž zveřejnil zrovna v tento den. Představitel Rockyho Balboy Sylvester Stallone v rozhovoru s magazínem Variety v roce 2016 řekl, že "Donalda Trumpa miluje".
Související
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
Donald Trump , Prezident USA , USA (Spojené státy americké) , Twitter , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
před 2 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
před 3 hodinami
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
včera
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
včera
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
včera
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
včera
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
včera
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
Ačkoliv se o víkendu denní maxima přehoupnou přes bod mrazu, v noci budou teploty nadále citelně klesat, ukazuje předpověď ČHMÚ.cz.
Zdroj: Libor Novák