Trump opustí nemocnici, prý už se cítí velmi dobře

Americký prezident Donald Trump už noc na úterý nestráví ve vojenské nemocnici Waltera Reeda. Na twitteru napsal, že jeho hospitalizace spojená s nákazou koronavirem skončí dnes v 18:30 místního času (krátce po půlnoci SELČ). Šéf Bílého domu je v nemocnici nedaleko Washingtonu od pátku.

Donald Trump
doporučujeme

"Dnes v 18:30 opustím skvělé zdravotnické centrum Waltera Reeda. Cítím se opravdu dobře! Nebojte se covidu. Nenechte jej ovládnout vaše životy," uvedl Trump o nemoci, s níž už ve Spojených státech umřelo na 210.000 lidí. Americká bilance obětí koronavirové epidemie je v absolutním srovnání nejvyšší na celém světě.

Mezi miliony Američanů, u nichž testy odhalily přítomnost viru SARS-CoV-2, se Trump podle oficiálních informací zařadil ve čtvrtek večer. O den později se vrtulníkem přesunul do areálu vojenské nemocnice poté, co se u něj projevily příznaky covidu-19. Lékaři u prezidenta dvakrát v uplynulých dnech pozorovali sníženou hladinu kyslíku v krvi, podali mu experimentální lék na bázi uměle vytvořených protilátek, také lék remdesivir a nakonec i kortikosteroid dexametazon.

"Pod Trumpovou administrativou jsme vyvinuli jisté velmi dobré léky a poznatky. Cítím se lépe, než jsem se cítil před 20 lety!" dodává americký prezident v nejnovějším tweetu.

Jeho návrat do Bílého domu byl ohlášen za situace, kdy se americká veřejnost dozvídá o dalších a dalších pozitivních testech mezi lidmi blízkými Trumpovi i mezi níže postavenými pracovníky Bílého domu. Laboratorní potvrzení infekce koronavirem dnes oznámila prezidentova mluvčí Kayleigh McEnanyová, americká média následně informovala, že nákazu testy odhalily také u dvou jejích podřízených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby v USA: Kdy bude jméno vítěze oznámeno?

30.10.2020 22:06 Na finální jméno vítěze amerických prezidentských voleb se bude čekat. Dle odhadů budou konečné…

USA mají poprvé přes 90 tisíc nakažených za den. Trump pořádá …

30.10.2020 16:25 Aktualizováno Ve Spojených státech poprvé od počátku epidemie covidu-19 zaznamenali více než 90.000 potvrzených…

Volby USA: Už hlasovalo přes 80 milionů lidí, může nastat "červený přelud"…

30.10.2020 11:54 Nadcházející víkend bude poslední před oficiálním termínem amerických prezidentských voleb v úterý…

Španělsko bude mít velvyslance v Bolívii, vztahy s Venezuelou se naopak…

30.10.2020 10:02 Španělsko ohlásilo normalizaci diplomatických vztahů s Bolívií. Informuje o tom dnes španělská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama