Čína ohlásila nárůst nových případů covid-19, nákaza se vrací do Wu-chanu

Pět nových případů nákazy koronavirem oznámilo dnes čínské město Wu-chan, kde se nemoc covid-19 objevila koncem loňského roku poprvé. Všichni nově nakažení žijí ve stejném obytném bloku. Je mezi nimi i manželka 89letého muže, u nějž byl koronavirus zjištěn o den dříve. Předtím se ve městě měsíc neobjevil žádný nový případ.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

Pevninská Čína dnes informovala o celkových 17 nových infekcích. Je to o tři více než den předtím a jde o nejvyšší počet od 28. dubna, informuje Reuters

Sedm z nových případů bylo zaznamenáno u osob, které přicestovaly ze zahraničí. Jejich let mířil do Pekingu, zdravotní prohlídce se ale podrobili při mezipřistání ve městě Huhehot, které je metropolí autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

U místních nákaz bylo pět z Wu-chanu a pět ze severovýchodu země. Tři z nich jsou z provincie Ťi-lin, kde je novým ohniskem epidemie město Šu-lan s 600.000 obyvateli. Poté, co tam v sobotu zaznamenali shluk 11 nákaz, byl ve městě vyhlášen zákaz vycházení. Pouze jeden člen domácnosti smí jednou denně jít nakoupit nezbytně nutné zboží.

Nakažených bez příznaků Čína v neděli identifikovala 12, tedy o osm méně než v předchozím dni. Čína tyto lidi nezahrnuje do svých celkových statistik. Celkový počet nakažených s příznaky od začátku epidemie činí 82.918, a protože úřady neinformovaly o žádném novém úmrtí, počet mrtvých s covidem-19 zůstává na 4633.

Vzhledem k utlumení epidemie koronaviru v Číně pokračují čínské úřady v uvolňování preventivních opatření. V pátek vláda oznámila, že se v zemi postupně otevřou kina, muzea a další zařízení. V Šanghaji již byl obnoven provoz některých nočních podniků, jako jsou diskotéky. Pro omezený počet návštěvníků je od dneška otevřený šanghajský Disneyland.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína ztratí přístup ke klíčové stanici pro vesmírné aktivity. Kvůli…

21.09.2020 13:52 Švédská státní společnost SSC neprodlouží Číně smlouvu na využívání klíčové pozemské stanice v…

Nový Zéland zrušil opatření proti covidu, výjimkou je Auckland

21.09.2020 12:19 Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová dnes oznámila, že v zemi od půlnoci přestanou platit…

Tádžmahal se po půl roce opět otevřel, turisté musí dodržovat přísná…

21.09.2020 12:11 V Indii dnes po šesti měsících otevřela znovu své brány jedna z nejznámějších světových památek,…

Izrael vydá do Austrálie exředitelku židovské školy, je obviněna ze…

21.09.2020 10:36 Izraelský soud dnes povolil vyhostit ženu, která je v Austrálii obviněná ze sexuálního zneužívání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama