Čína v rámci WHO protestovala proti podpoře Tchaj-wanu

Zástupce Číny při Světové zdravotnické organizaci (WHO) odsoudil Spojené státy a další země za to, že na dnes končícím výročním shromáždění WHO podpořily Tchaj-wan. Peking tento ostrovní stát považuje za součást svého území, a upírá mu proto výsady připadající suverénním státům.

Přidejte svůj názor

Čínská vlajka, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tchaj-wan dlouhodobě usiloval, aby na dvoudenní schůzce Světového zdravotnického shromáždění, hlavního orgánu WHO, měl status pozorovatele. Jeho snahy podporovaly Spojené státy, Japonsko a další země, pozvánku ale Tchajwanci nedostali kvůli odporu ze strany Pekingu.

"Pořád tu je ještě několik zemí odhodlaných zasazovat se za Tchaj-wan, čímž závažně porušují příslušné rezoluce OSN a WHO a podkopávají snahy bojovat proti epidemii," řekl dnes podle agentury Reuters čínský zástupce při zdravotnické organizaci Čchen Sü. "Čína silně nesouhlasí s takovým chováním," dodal.

Tchaj-wan nemá přístup do OSN a jejích agentur kvůli odporu Pekingu. Zástupci několika zemí dali ve svých projevech na Světovém zdravotnickém shromáždění najevou nesouhlas s nepřipuštěním Tchaj-wanu k jednání, uvádí Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení

30.05.2020 21:20 Nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení, jehož síla podle předběžných údajů…

Covid-19: Indie hlásí prudký nárůst nakažených, je v desítce nejvíc…

30.05.2020 19:37 Aktualizováno V Indii za uplynulý den přibylo rekordních 7964 případů nákazy nemocí covid-19. Informovala o tom…

Čínská vakcína proti covid-19 by mohla být do konce roku, otestováno 2000…

30.05.2020 16:23 V Číně vyrobená vakcína proti koronaviru by mohla být připravená pro trh už koncem letošního roku.…

Novozélandské pláže zčervenaly. Mořský ekolog vysvětluje proč

30.05.2020 16:06 Aktualizováno Písečné pláže oblasti Otago na jihu Nového Zélandu získaly krvavě rudou barvu kvůli hromadnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy